Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події08.07.2006. КИЇВ. Тривають урочистості з нагоди 40-річчя архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира
Уже почали з’їжджатися до столиці представники Помісних Православних Церков, українські та іноземні архієреї, священики, намісники монастирів, викладачі та студенти духовних шкіл. Усі вони збираються для участі в ювілейних урочистостях з нагоди 40-річчя єпископського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

Першим заходом цих святкувань стала конференція «Сорок років архіпастирського подвигу Митрополита Володимира». Форум відбувся сьогодні, 8 липня, в столичному Будинку вчителя, а організаторами виступили викладачі Київської духовної академії. Учасники в своїх доповідях торкнулися різних аспектів життя та діяльності Предстоятеля Української Православної Церкви. Хтось говорив про нього як про студента духовних шкіл, хтось розповів про складний період в історії Церкви, коли владика Володимир був ректором Московської духовної академії. На форумі також аналізували його богословські праці та дещо з архіпастирського служіння Предстоятеля Церкви в Україні.

Під час конференції ректор Київської духовної академії професор протоієрей Миколай Забуга повідомив присутніх, що рішенням Вченої ради Ужгородської богословської академії імені святих Кирила й Мефодія Блаженнішому Митрополиту Володимиру був присвоєний науковий ступень доктора філософії. Після доповіді проректора Київських духовних шкіл протоієрея Миколая Макара, ректор зазначив: «Це остання доповідь отця Миколая на посаді проректора в Києві. Цими днями він вирушає до Корсунської єпархії (до якої входять території Франції, Іспанії та Італії). Дозвольте мені від імені професорсько-викладацького складу нашої Академії подякувати вам, отець Миколай, за плідну викладацьку працю, місіонерську та наукову діяльність».

Також у рамках конференції відбулася презентація двох фотоальбомів «Предстоятель» та «Під покровом Божої Матері». Тут розміщена лише маленька частина знімків із фотоархіву Блаженнішого Митрополита Володимира, але вони показують усю різнобарвність життя та діяльності архіпастиря. Ці альбоми, а також книгу «Рік із життя Української Православної Церкви», можна було придбати на виході з конференц-залу.

Завершилася конференція о 12.00, а о 14.00 архієреї, священнослужителі та вірні Православної Церкви зібралися у виставковому залі Блаженнішого владики, що знаходиться в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Присутні отримали можливість ознайомитися з експозицією «Під покровом Богородиці». Основу колекції складають особисті речі Предстоятеля, які розповідають про його пастирське служіння, духовний та життєвий подвиг. Серед них ордени, що були вручені Предстоятелями інших Помісних Православних Церков, пам’ятні знаки, хрести та ікони, подаровані ієрархами, облачення Блаженнішого Митрополита Володимира та дещо з церковного начиння.

Є тут також раритети — ікони, старожитності, стародруки, які майбутній Предстоятель почав збирати ще за часів навчання в Одеській духовній семінарії. Все це він подарував музею Київської духовної академії. Наостанок гості з країн близького та далекого зарубіжжя в супроводі викладачів академії відвідали Ближні та Дальні печери Києво-Печерської Лаври.

Продовжаться урочистості з нагоди 40-річчя архієрейського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира сьогодні Всенічним бдінням, а завтра святковою Божественною літургією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Ввечері 9 липня, о 18.00 в Національному палаці «Україна» відбудеться урочиста Академія, яка стане завершенням ювілейних урочистостей.

Олександр Андрущенко
Сьогодні 31/01-2023

Пошук у новинах

< Июль 2005 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31             
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine