Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події
Сторінки:     1
16.08.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до Папи Римського Бенедикта XVI з проханням не переносити осередок глави УГКЦ із Львова до Києва
„Минуло багато років від часу нашої зустрічі та знайомства з Вами у Німеччині в 70-х роках уже минулого століття, — говориться у листі. — Для мене, молодого ще тоді єпископа з країни, в якій панував на рівні державної ідеології войовничий атеїзм, було дуже цінним почерпнути досвід роботи Церкви із суспільством, а особливо з молоддю, якою Ви активно займалися. Ті далекі вже сьогодні враження залишили свій яскравий слід назавжди.

Сьогодні Господь вручив моєму окормлінню багатомільйонну православну паству України. Керуючись апостольською настановою зберігати та дотримуватися миру, по можливості, з усіма, наша Церква займає сьогодні миролюбиву та віротерпиму позицію стосовно всіх релігійних конфесій в Україні. Основну свою мету ми вбачаємо у подоланні наслідків тоталітарного минулого, яке жорстоко намагалося знищити дорогоцінний скарб нашого боголюбивого народу — його віру. Перш за все, вбачаємо завданням Церкви активну просвітницьку діяльність, добродійність та милосердя серед верств населення, що потребують особливої уваги, якнайширше залучення до церковного життя молодого покоління, яке, на жаль, особливо в сьогоднішній секулярний вік, має багато спокус, як-то: пияцтво, наркоманія, статева розпуста, наслідком якої явилася чума XX століття — СНІД.

На тлі цих нагальних явищ і породжених ними проблем, що стоять сьогодні перед Церквою, зайвими є внутрішньо та міжцерковні негаразди, які відбирають сили, що могли б бути спрямовані на виконання нами свого прямого хрисіиянського обов’язку: нести світло віри Христової та служити Христу через служіння своєму ближньому.

Ваша Святосте, Ваш попередник, блаженної пам’яті Іван Павло П, незадовго до своєї кончини, за настійним проханням єпископату Греко-Католицької Церкви України, підписав декрет про перенесення осідку глави УГКЦ зі Львова до столиці України — Києва, та зміну титулу її предстоятеля на верховного «Архієпископа Київського і Галицького». Ця подія відбудеться 21 серпня цього року, про що мене листом повідомив кардинал Любомир Гузар. Дане повідомлення сколихнуло православну церковну і світську громадськість України, внесло нову смуту в церковне, і без того неспокійне життя, стало приводом до міжконфесійних та політичних спекуляцій.

Добре відомо, що взаємини Польщі, під владою якої до 1939 р. перебував західний регіон України, та нашої країни в цілому, протягом декількох століть, в силу різниці менталітету країн, були доволі напруженими. Берестейська унія, підписана 1596 р, не була сприйнята всім українським народом, який у своїй переважній більшості залишився вірним православному віросповіданню. Греко-Католицька Церква завжди мала чітко виражений регіональний характер.

В умовах сьогоднішньої мінливої політичної ситуації, користуючись проблемами внутрішньоправославного церковного життя, УГКЦ приводить в дію рішення, яке, впевнений, менш за все продиктоване церковною доцільністю. Цілком зрозумілим з людської точки зору, та з точки зору національної приналежності, є затвердження прийнятого Синодом УГКЦ вищенаведеного рішення покійним папою-слов’янином. Однак, більш ніж впевнений у тому, що його реалізація на практиці не принесе користі загальноцерковній справі та не сприятиме налагодженню міжцерковних стосунків.

Ваша Святосте, від себе особисто, від ієрархів нашої Церкви, від ввіреної мені Богом православної української пастви, від релігійних та суспільних організацій України звертаюся до Вас із проханням скасувати підписаний Вашим попередником Декрет. Такий прояв Вашої доброї волі, прояв доброї волі Апостольського Престолу, певен, знайде відгук у серцях православних українців та стане дієвим кроком на шляху відтворення церковного миру та заповіданої Богом єдності у Господі нашому Іісусі Христі”.
Читайте на російській мові

Сторінки:     1
Сьогодні 31/01-2023

Пошук у новинах

< Август 2005 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31       
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine