Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події
Сторінки:     1
30.09.2005. КИЇВ. Освячення Свято-Іллінського храму стало справжнім святом для мешканців села Калинівка
Сьогодні, 30 вересня Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та духовенства єпархії здійснив чин освячення новозбудованого Свято-Іллінського храму в селі Калинівка Васильківського району.

З нагоди цієї радісної для мешканців події, до храму прийшли представники місцевої влади, меценати, священики з інших регіонів, так що храм не вмістив усіх бажаючих подякувати пророку Божому Іллі за прекрасну церкву, побудовану в селі його святими молитвами. Після завершення чину освячення Блаженніший Владика звершив у храмі святкову Божественну Літургію з нагоди вшанування пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Предстоятель нашої Церкви наголосив на незламності святих мучениць і закликав присутніх у години життєвих скрут думками звертатися до їх святих подвигів в ім’я Істини Христової. „Господь не просить нас сьогодні терпіти страшні фізичні знущання, як це довелося робити угодникам Божим тих часів, — сказав Блаженніший Митрополит Володимир. — Від нас Він потребує здавалось би мало: достойно приймати труднощі, не роптати на Бога та не шукати винних у негараздах. Щоб не сталося, в яких би умовах не довелося жити, треба любити Бога і ближнього та дякувати за все — у цьому секрет спасіння”.

Урочистим і величним був хресний хід, яким прихожани пройшли навколо храму після завершення чину його освячення.

Возведено Свято-Іллінський храм мешканцями села Калинівка за сприяння Героя України, народного депутата Тетяни Засухи. Храм прекрасно оформлений ззовні, радує око красивий іконостас, сприяє молитовному підйому чиста акустика. Біля церкви побудована дзвіниця — святковий передзвін чутно майже в усіх куточках села.

„Я б не хотіла, щоб цей храм став просто будівлею, — сказала Тетяна Засуха. — Дуже важливо, щоб люди, які приходитимуть сюди, знаходити спокій і відповіді на складні життєві питання. Вітаючи калинічан з цією радісною подією, я бажаю кожному мешканцю нашого села знайти домашнє тепло та спокій у Свято-Іллінському храмі. Можливо, саме він стане осередком здорових і прогресивних син цього маленького географічного куточку Київщини”.

Настоятелем храму призначено викладача Київської духовної семінарії архімандрита Ярослава (Олексієнка). При храмі є прекрасна бібліотека духовної літератури, а богослужіння супроводжуватиме хор з числа студентів Київських духовних шкіл, незабаром також почне діяти недільна школа для дітей і дорослих.

„Свято-Іллінський храм — це результат плідної праці мешканців села, — говорить отець Ярослав. — У Калинівці немає жодної людини, яка б не відгукнулася на наше прохання допомогти. Все починалося дуже просто — з маленької групи постійних прихожан, так званої десятки. Потім односельчани помітили плоди від будівництва храму і стали допомагати, хто чим міг. А сьогодні ми вже служимо в цьому маленькому, селищному з одного боку та величному з іншого, храмі”.

Таким чином, цього дня віруючі села Калинівка не тільки вшанували пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, а ще й відзначили два свята: архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Володимира та освячення Його Блаженством їхнього, калинівського храму.

Олександр Андрущенко

Сторінки:     1
Сьогодні 26/09-2020

Пошук у новинах

< Сентябрь 2005 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30   
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine