Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події30.06.2005. КИЇВ. Протоієрей Анатолій Затовський: «Необхідно завжди пам’ятати, що ми – українська нація з тисячолітньою історією»
В інформаційному агентстві УНІАН пройшла прес-конференція, присвячена питанню впровадження до навчальної програми загальноосвітніх шкіл предмету християнської етики. Тут представниками традиційних християнських конфесій України – Української Православної Церкви, Української Православної Церкви – Київський Патріархат (УПЦ-КП), Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) було оприлюднене спільне звернення глав цих конфесій до керівництва держави у зв’язку з введенням у школах предмету християнської етики. У зверненні викладене спільне бачення шляхів духовно-морального відродження нашого народу і поєднання зусиль Держави і Церкви для впровадження в систему освіти християнських духовних цінностей.
Голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський, який представляв Українську Православну Церкву, зоркрема, зауважив: «Ми бачимо, наскільки різномаїтні думки, наскільки люди змішують питання віри і питання культури. Поняття традиції розмиті і ясно видно наскільки ми - українці, втрачаючи свої культурні та духовні традиції, втрачаємо і губимо себе як етнос.
Тому необхідно завжди пам’ятати, що ми – українська нація з тисячолітньою історією. Ми повинні зараз показати людям, що Слово про закон і благодать Митрополита Іларіона, Повчання дітям Володимира Мономаха, філософські труди Григорія Сковороди, Народна педагогіка Ушинського і твори Тараса Шевченка та Микола Гоголя –це глибоко православні твори і православна традиція.
Слава Богу, що Президент України зрозумів, що відродження економічне в нашій державі не можливе без відновлення духовності. Ми вдячні йому, що він ініціював цю проблему, тому що представники Православного педагогічного товариства вже протягом семи років ходили, писали листи міністру освіти і Президенту, проводили конференції. Представники Міністерства освіти приходили на наші конференції, виступали, але до сьогоднішнього дня не було жодних суттєвих кроків у цьому напрямку. Сподіваємося, що доручення Президента України і сьогоднішня прес-конференція зрушить з місця цю насущну проблему».
Також під час прес-конференції було оприлюднено декларацію про створення Міжцерковної комісії з питань християнського виховання і освіти. Завданням новоутвореного органу є погодження позицій і організація співпраці традиційних християнських конфесій між собою та з відповідними органами державної влади щодо впровадження християнських морально-етичних і культурних цінностей у виховний і освітній процес.
Сьогодні 25/09-2020

Пошук у новинах

< 2020 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine