Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події30.06.2005. КИЇВ. Представники традиційних християнських конфесій і народні депутати України підтримали позицію Української Православної Церкви стосовно ідентифікації населення
У середу, 29 червня в сесійній залі Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему „Свобода совісті й ідентифікація особи”. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на засіданні представляли керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, голова Синодальної богословської комісії УПЦ архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим, а також священики і вірні чада нашої Церкви.
Виступаючи перед народними депутатами та представниками традиційних християнських конфесій голова Синодальної богословської комісії УПЦ архієпископ Львівський і Галицький Августин висловив офіційний погляд Української Православної Церкви на процес ідентифікації населення.
„Православна Церква неодноразово наголошувала на тому, що ідентифікаційний номер сам по собі не є „печаткою антихриста”, — зазначив він. — Про це єпархіальних архієреїв, священиків і парафіян було проінформовано у відповідних посланнях Священного Синоду та зверненнях Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира. З іншого боку, ми, як священики, так і посадовці, не можемо допустити, щоб відбулася невіляція імені християнина, як платника податків, перед лицем держави, адже саме це суперечить християнському вченню. Церква приділяє велике значення як імені християнина, так і його особистості. Ми готові погодитися з будь яким засобом ідентифікації, аби він не йшов у розріз з парвославним вченням та ідеалами”.
За словами архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана, в Україні потреба в посилених заходах суспільної беспеки є на порядок нижчою, ніж в інших країнах. Тому, маючи невирішені суспільні та економічні проблеми, наша держава не повинна випереджати події та запроваджувати у себе систему, яка не має однозначної оцінки і несе потенційну загрозу порушення прав людини.
„Церква ніколи не виступала і не виступає проти державної влади, — сказав він, — тим більше, Спаситель говорить, що вся влада від Бога. Мета таких зустрічей священиків і народних обранців у тому, щоб знайти вирішення питання таким чином, щоб з одного боку не постраждав державний механізм, а з іншого — православні віруючі вільно почували себе в цій країні. У сесійній залі говорилося, що впровадження саме такого засобу ідентифікації обумовлене зростаючою загрозою тероризму. Але ж досвід країн, де ця проблема стоїть гостро, зовсім інший. Замість заходів тотального накопичення особистої інформації та всезагального контролю застосовуються інші, альтернативні методи захисту беспеки громадян та ідентифікації економічного життя суспільства”.
Представники традиційних християнських конфесій передали парламентарям „Звернення до законодавців і громадськості з приводу запровадження в Україні нових засобів реєстрації фізичних осіб”. Документ пропонує внести зміни та доповнення до існуючої нармативно-правової бази, що регламентує процес ідентифікації населення. У ньому, зокрема, говориться: „Ці законопроекти пропонують довічно закріпити за людиною певний код (цифровий, літерний, штриховий чи змішаний), який мав би бути основною, неповторною та незмінною ідентифікуючою ознакою, відсунувши на другий план ім’я людини (родинне, особисте, по-батькові). За своєю сутністю присвоєння людині знеособлюючого коду, який має використовуватися у всіх правовідносинах між державою і громадянином, а також між самими громадянами, суперечить християнському розумінню значення імені і у духовно-культурному плані розриває зв’язок поколінь”.
Доречі, подібна система обліку людей використовувалася фашистською владою, а практика присвоювання в’язням концентраційних таборів знеособлюючих номерів Нюрнберзьким трибуналом була визнана злочином проти людства. Довічне закріплення конкретної ідентифікуючої ознаки не може бути прийнятим для багатьох християн також з тієї причини, що воно робить неможливим радикальну позитивну зміну в житті людини. Мова йде про зміну, яка у своїй найглибшій суті інколи передбачає також зміну імені, як пов’язаної з попереднім життям ознаки. Прикладом такої зміни можна назвати прийняття православними віруючими чернецтва.
Дуже добре, що державні посадовці і священики зустрілися для обговорення цього питання, адже, таким чином, всі переконалися, що воно є насправді важливим для різних конфесій України. Приємно, що представники всіх релігійних організацій, які були присутні у залі Верховної Ради, одноголосно підтримали давню ініціативу Української Православної Церкви, адже тільки завдяки Божій допомозі та конструктивному діалогу можна досягти успіху в будь якій справі.
Підготував Олександр Андрущенко
Сьогодні 25/09-2020

Пошук у новинах

< 2020 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine