Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події01.07.2005. КИЇВ. Найближчим часом буде сформовано комісію, яка буде займатись введенням «Християнської етики» в школі
В Міністерстві освіти і науки України пройшов круглий стіл, на якому обговорювались проблеми та шляхи їх вирішення у справі впровадження у навчальний курс загальноосвітніх шкіл програми християнської етики. На зібрання, очолюване Міністром освіти Станіслав Ніколаєнко, зібрались освітяни, науковці та представники християнських релігійних об’єднань.
Делегацію Української Православної Церкви очолив Голова Синодального відділу релігійної освіти, катихізації та місіонерства єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип, який у своєму виступі озвучив спільну узгоджену позицію чотирьох традиційних конфесій України – УПЦ, УПЦ-КП, УГКЦ та УАПЦ.
Владика наголосив на необхідності створення спільної робочої комісії, яка б займалася цим питанням. Щодо викладачів, то, на думку Церкви це мають бути дипломовані вчителі, які пройдуть курси підвищення кваліфікації по даному предмету, наприклад, на базі Інституту післядипломної освіти. З огляду на те, що до 1-го вересня залишилося лише два місяці і за цей час не можливо повноцінно підготувати викладачів, Церква закликає до поетапного введення такого курсу – в першу чергу в регіонах, де є відповідні кадри та напрацювання. Але ні в якому разі не можна відкладати це питання, адже не дивлячись на те, що Церква вже протягом десятиліття намагається активізувати цей процес, тільки зараз почалась реальна робота.
Українська Православна Церква вже має досвід та напрацювання у цій сфері. Так, Православне педагогічне товариство – громадська організація, яка діє вже сім років, готує викладачів, проекти навчальних програм та підручників для викладання такого предмету і може виступити партнером школи і батьків у вихованні дитини.
Православні церкви наполягають на тому, щоб цей предмет був позаконфесійним і не супроводжувався ніякими релігійними обрядами. Найбільши прийнятна назва предмету, який би розкривав ідеї та історію формування українського світогляду, ментальності та культури у контексті Православія: "Християнська етика в українській культурі".
Також, за словами єпископа Филипа, в програмі Християнської етики обов’язково повинен бути виділений певний час для вивчення світових нехристиянських релігій, які присутні в українській культурі.
Коментуючи результати зустрічі, владика Филип зауважив: «Головним в роботі цього круглого столу є те, що досягнута певна домовленість щодо створення спільної комісії Міністерства освіти, до якої увійдуть представники традиційних церков. Їй необхідно буде розробити спільну програму з християнської етики, яка має запрацювати з 1 вересня цього року. Було висловлено дуже багато точок зору, думок, але майже всі учасники цього круглого столу висловлювались за введення такого курсу – християнської етики».
Сьогодні 22/09-2021

Пошук у новинах

< 2021 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine