Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події06.07.2005. КИЇВ. Навчальна програма курсу «Християнська етика в українській культурі» буде побудована на фундаменті православної традиції
Коментуючи результати зустрічі представників традиційних християнських конфесій з освітянами та науковцями, яка пройшла в Міністерстві освіти і науки України на початку цього місяця, голова Синодального відділу релігійної освіти, місіонерства і катихізації УПЦ єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип зазначив, що Православна Церква задоволена результатами круглого столу, адже Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко пообіцяв, що при розробці курсу «Християнська етика в українській культурі» будуть враховані пропозиції і рекомендації Православної Церкви.
«Українська Православна Церква підтримує назву курсу «Християнська етика в українській культурі». Вивчення учнями державних шкіл цього предмету не буде супроводжуватися релігійними обрядами. Ми запропонували світським освітянам включити спеціальність викладач «Християнської етики в українській культурі» до переліку напрямів і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах. Для забезпечення кваліфікованого викладання цього предмету необхідно укласти програму та розпочати підготовку та перепідготовку кадрів у всіх національних вузах. Також під час жвавої дискусії з науковцями та освітянами представники традиційних християнських конфесій виступили за скасування рішення Міністерства освіти про запровадження викладання предмету «Етика» у 5-6 класах, оскільки зміст запропонованої навчальної програми не відповідає принципам науковості, традиціям та взагалі українській самобутності. Навпаки, — вона буде сприяти руйнуванню особистості та нівелюванню моральних цінностей серед дітей та молоді».
Православні священики під час круглого столу виступили з пропозицією створити при Міністерстві освіти і науки України освітньо-церковну комісію. Її першочерговим завданням має бути створення у місячний термін навчальної програми та програми підготовки викладачів, а також підготовка нормативно-правових актів, які б регламентували засади впровадження у систему освіти даного курсу.
«Враховуючи той історичний факт, що християнська етика в Україні сформувалася на фундаменті східної православної традиції, спадкоємцями і носіями якої є традиційні християнські Церкви, — зазначив єпископ Филип, — представники Синодального відділу релігійної освіти, місіонерства і катихізації УПЦ запропонували до редакційної комісії з правом вирішального голосу включити представників чотирьох традиційних християнських конфесій України».
Сьогодні 25/09-2020

Пошук у новинах

< 2020 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine