Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події13.07.2005. КИЇВ. Верховна Рада просить Президента захистити канонічну Православну Церкву від зазіхань розкольників
Верховна Рада України прийняла звернення до Президента країни Віктора Ющенка, де висловила стурбованість з приводу загострення міжконфесійних конфліктів. “Стан релігійного життя сучасної України дає привід для хвилювання – порушуються конституційні права громадян України”, - говориться у документі.

Депутати відзначають, що “влада одержує шквал звернень архіпастирів, священиків і релігійних громад канонічної Української Православної Церкви з проханням захистити від сторонніх зазіхань їхні храми й дати можливість реалізувати гарантовані Конституцією права”. Особливу стурбованість законодавців викликають спроби захоплення храмів канонічної Церкви у ряді регіонів України.

Прикладом дій місцевої влади в міжконфесійних конфліктах, що виникають навколо майна канонічної Української Православної Церкви, може служити ситуація в селі Рахманів Шумського району Тернопільської області. У березні цього року настоятель Свято-Троїцького храму села Рахманів протоієрей Олег Сірко оголосив голодування на знак протесту проти спроб прихильників Київського патріархату захопити цю церкву. Акція протесту священика тривала 57 днів, однак, незважаючи на це, апеляційний суд у Тернополі залишив у силі рішення місцевої влади про почергове богослужіння в Троїцькому храмі.

“Введення практики почергового користування храмами неодмінно ускладнить і без того непросту релігійну ситуацію в державі. Досвід конфесій, які вже по черзі користуються культовими будинками, свідчить, що із введенням почергового служіння конфлікти лише загострюються й храми стають осередками релігійної напруги”, - пишуть у своєму зверненні депутати.

За їхніми словами, ситуація, коли лише від місцевої влади залежить вводити почергове користування чи ні, передавати храм у власність або у користування, відкриває шлях до зловживання владою на місцях. У зв’язку з цим депутати просять В. Ющенко покласти кінець подібній практиці.
ІНТЕРФАКС
Сьогодні 07/07-2020

Пошук у новинах

< 2020 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine