Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події21.07.2005. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Спільними зусиллями городян планується спорудити пам’ятник святій великомучениці Катерині
16 липня ввечері, під час Всенічного бдіння, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі пройшла акція відродження пам’яті покровительки міста – святої великомучениці Катерини. Наші благочестиві предки завжди мудро називали міста й поселення на честь святих. Своїми діями вони ввіряли місця свого проживання під покров святого, які є безустанними заступниками перед Богом, підносячи до нього свої молитви. Покровителькою Дніпропетровська і його жителів вважається великомучениця Катерина. Саме їй місто зобов’язане своєю першою назвою - Катеринослав.

Православні віруючі, а також влада міста й області вирішили відродити її пам’ять. На консолі нового споруджуваного єпархіального центру до дня міста планується поставити пам’ятник святій великомучениці, що стане не просто прикрасою міста, але й буде нагадувати всім жителям про її заступництво.

За богослужінням цього вечора молилися глава облдержадміністрації Юрій Єхануров і мер міста Іван Куличенко з дружинами. Після всенічної вони разом із митрополитом Іринеєм зустрілися з творцем пам’ятника скульптором Юрієм Павловим і одним із авторів проекту адміністративного центру Дніпропетровської єпархії Володимиром Положиєм.

За твердженням творця пам’ятника, на сьогодні вже готові модель із глини, проектна документація і є підприємство, де скульптуру віділлють у бронзі. Але весь творчий процес вимагає істотних фінансових витрат. Тому Дніпропетровський архіпастир і губернатор області в соборі поклали початок збору засобів на створення пам’ятника.

«Я б хотів, щоб жителі нашого міста підтримали ідею створення пам’ятника, - підкреслив губернатор. – Не так уже й складно домовитися з підприємцями, заможними людьми про вкладення засобів. Але тут інший випадок. Хочеться, щоб всі городяни внесли свій внесок – хто скільки може. Щоб скульптурне зображення святої великомучениці Катерини, яка є покровителькою Дніпропетровська й стане символом цього міста, сприяло духовному об’єднанню людей. На це я дуже сподіваюся!» Владика Іриней закликав Боже благословення на це добре починання. Після чого губернатор і міський глава внесли перші пожертви на пам’ятник покровительці міста.

Промислом Божим на цій історичній події було присутнє 175 прочан з Волині, які під керівництвом свого архіпастиря митрополита Нифонта подорожують святими місцями України.

Після богослужіння губернатор Юрій Єхануров, мер міста Іван Куличенко з дружинами відвідали єпархіальну резиденцію, де з нагоди високих гостей був влаштований урочистий прийом.

Прес-служба Дніпропетровської єпархії
Сьогодні 31/07-2021

Пошук у новинах

< 2021 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine