Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події16.08.2005. КИЇВ. Священний Синод УПЦ підтримав звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до Папи Римського
У заяві Священного Синоду УПЦ, зокрема, говориться: „Повідомлення про перенесення осідку Глави ГрекоКатолицької Церкви України зі Львова до столиці нашої Держави — Києва — та зміна його титулу на верховного «Архієпископа Києво-Галицького» сколихнула церковну і світську громадськість України.

Українська Православна Церква неодноразово заявляла представникам Святішого Престолу в Україні та керівництву УГКЦ про неприпустимість цього акту, зважаючи на його як історичну, так і еклезіологічну безпідставність. Окрім того, зважаючи на складні взаємовідносини та невирішеність багатьох проблем між Церквами, реалізація цього наміру ще більше загострить і без того непросту міжконфесійну ситуацію. Знову буде посіяна неприязнь, як на загальноцерковному, так і на побутовому рівні серед населення, що є, як свідчить історична практика, особливо характерним для українського менталітету.

Декрет про перенесення резиденції глави УГКЦ та зміну у зв’язку з цим його титулу, підписав за настійливим проханням єпископату цієї Церкви перед своєю кончиною блаженної пам’яті Папа Іван Павло ІІ. Це є цілком зрозумілим з чисто людської точки зору, зважаючи на національну приналежність покійного Папи-слов’янина. Однак з точки зору загальноцерковної доцільності, даний акт не витримує критики.

Перенесення осідку до Києва, зміна титулу глави УГКЦ па співзвучний православному Митрополитові, а в подальшому і бажане керівництвом УГКЦ можливе надання цій Церкві статусу Патріархату, безумовно матиме негативні наслідки для православно-католицького діалогу, який з початком понтифікату нового Папи Бенедикта XVI почав поволі виходити із глухого кута. На фоні заяв, які зробив Святіший Отець про необхідність покращення і розвиток взаємовідносин з православними Церквами, дії українських католиків східного обряду є деструктивними.

Перенесення осідку глави УГКЦ до Києва ми розцінюємо як відкритий виклик віросповідній самосвідомості православних українців, який провокує соціально-політичну нестабільність та нестабільність на релігійному ґрунті. Такий намір розцінюється нами як експансія та прояв агресивності. З пам’яті православних віруючих ще не стерлися події початку 90-х років минулого століття, коли за бездіяльності, а нерідко і за прямого потурання місцевої влади у Галичині, далекими від цивілізованих і правових методів були розгромлені три православні єпархії. Події того часу, як і дана акція сьогодні, називалися «відновленням історичної справедливості». Вважаємо, що перенесення осідку глави УГКЦ зі Львова до столиці України продиктоване не пастирською та церковною доцільністю, а виключно політичними та реваншистськими мотивами.

Священний Синод Української Православної Церкви підтримує прохання її Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Володимира, викладене у листі на ім’я Його Святості Бенедикта XVI, Папи Римського, про скасування Декрету стосовно переносу резиденції глави УГКЦ до Києва, та надання йому титулу тотожного до титулу Предстоятеля нашої Церкви.

У свою чергу звертаємося до керівництва УГКЦ ще раз зважити на ті можливі наслідки, які матиме здійснення на практиці вищевказаного наміру, який є перепоною на шляху до порозуміння, взаємоповаги та встановлення нормальних міжцерковних відносин на засадах європейської демократії”.
Сьогодні 03/12-2021

Пошук у новинах

< 2021 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine