Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події20.08.2005. Предстоятель Української Православної Церкви закликав віруючих з християнським терпінням поставитися до перенесення кафедри УГКЦ до Києва
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України звернувся до духовенства та пастви у зв’язку з переносом 21 серпня 2005р. осідку глави Української Греко-Католицької Церкви зі Львова до столиці України - Києва:

"Возлюблені у Христі Всечесні отці, брати і сестри!

21 серпня цього року, напередодні святкування Дня Незалежності нашої Держави, священноначалля Української Греко-КатолицькоЇ Церкви виконає свій давній намір та перенесе резиденцію свого верховного архієпископа зі Львова до столиці православної України - за історичними висловами другого Єрусалиму та третього уділу Пресвятої Богородиці - золотоверхого Києва. Українська Православна Церква неодноразово заявляла представникам Святого Престолу в Україні та керівництву УГКЦ про недопустимість цього акту, зважаючи на його, як історичну, так і еклезіологічну безпідставність. Наші звернення та прохання залишилися непочутими.
Вбачаючи у всьому дію всеблагого Промислу Божого, розцінимо і нинішню подію, як попущення Боже, як чергове випробування нашої християнської совісті і стійкості в православній вірі, котрою просвітив нас Господь через свого обранця святого рівноапостольного князя Володимира.
Зважаючи на те, що реакція багатьох наших співгромадян на дану, продиктовану не пастирською та церковною доцільністю, а виключно неополітичними та реваншистськими мотивами акцію є гостро негативною, прикликаю з християнським терпінням віднестися до події що матиме місце 21 серпня, всеціло покладаючись на волю Божу, без якої ніщо в цьому світі не звершується.
Ніхто не має права заборонити православним громадянам України, в межах допустимих чинним законодавством, висловлювати своє негативне ставлення до данної акції, яка є відкритим викликом віросповідній самосвідомості православних українців. Однак, закликаю вас, всечесні отці, брати і сестри, з християнською гідністю зустріти те, що нам готує завтрашній день. Будь які прояви агресивності і зла, не породжують нічого іншого, як відповідних аресивності і зла, що є гріхом, а відповідно огидою в очах Божих.
Закликаю вас не уподібнюватися тим, хто на початку 1990-хх. років минулого століття, при бездіяльності, а частіше всього і прямому потуранні місцевої влади у Галичині, зривав наші Богослужіння та силоміць захоплював наші храми. Не уподібнюватися тим, чиє духовенство ногами вибивало Царські врата в наших іконостасах, рвало антимінси в яких знаходилися частки святих мощей мучеників за віру Христову, розсипало та топтало ногами Святі Дари, що покоїлися на престолах наших церков.
Згадувати про це прикро, проте і забувати про таке "історичне відновлення справедливості" не можна.
Однак, закликаю не старозавітнім "око за око, зуб за зуб", сприйняти цю подію, а з твердою християнською впевненістю, що Бог не в силі, а вправді. Нехай Господь укріпить усіх нас".

Володимир, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви".
Сьогодні 31/01-2023

Пошук у новинах

< 2023 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine