Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події08.12.2005. КИЇВ-ЄРУСАЛИМ. Предстоятель Української Православної Церкви зустрівся з новообраним Єрусалимським Патріархом Феофілом ІІІ
Розпочався офіційний візит Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира на Святу Землю. 8 грудня Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир у супроводі митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, архієпископа Вишгородського Павла та єпископа Васильківського Луки у Тронному залі Єрусалимської Патріархії мав зустріч з Блаженнішим Феофілом ІІІ Патріархом Святого Граду Єрусалиму та всієї Палестини. Блаженніший Митрополит Володимир від повноти всієї Української Православної Церкви привітав новообраного Патріарха Феофіла з нещодавньою інтронізацією та підніс йоиму подарунок – комплект панагій та фотоальбом, що розповідає про життя Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври: її історію та сьогодення.
Митрополит Володимир подякував Патріарху Феофілу за вітання, надіслані йому до 70-річчя, та за участьу ювілейних урочистостях в Києві представника Єрусалимської Патріархії. В свою чергу Блаженніший Феофіл привітав Митрополита Володимира з ювілеєм, відзначивши, що радий нагоді зрообити це особисто, в дні візиту Блаженнішого до Святої Землі. Патріарх зазначив, що Єрусалимська церква з радістю надсилала свого представника до Києва, оскільки Митрополит Володимир є всесвітньовідоимим і шанованим у всьому православному – і не лише православному – світі ієрархром. А, отже, і «ювілей Предстоятеля Київської Церкви став святом всього Православного світу, ступивши далеко за межі України» - зазначив глава Єрусалимської Церкви.
Блаженніший Феофіл вручив у подарунок та в благословіння Митрополиту Володимиру Єрусалимську ікону Божої Матері та перламутрову панагію роботи місцевимх майстрів. Під час тривалої бесіди ієрархи обговорили низку питань, які стоять сьогодні перед сучасним Православ’ям. Патріарх Феофіл з великим ентузіазмом поділився спогадами про свій візит до Києва в 1991 році та, зокрема, про відвідини їм Києво-Печерської Лаври. Яскраві і незабутні враження, за словами Блаженнішого Феофіла, залишилися в його душі назавжди від поклоніння преподобним отцям Києво-Печерським, що своїми нетлінними тілами покояться в лаврських печерах та свідчать про славу Божу, проявлену через них у численних чудесах, зціленнях і духовній допомоз, а також через мироточиві глави, що і сьогодні являються видимим знаком сили Божої. Після відвідин Лаврських печер, згадував Патріарх Феофіл, самі собою виривалися з серця, переповненого почуттями, слова хвали Богові: «Хто бог велій, яко Бог наш, Бог православних християн!»
Блаженніший Феофіл розповів про ті проблеми і радощі, якими живе сьогодні Єрусалимська Церква, а також живо цікавився життям православної України, виявивши обізнаність як у церковно-конфесійному, так і політичному житті нашої країни. Блаженніший Митрополит Володимир розповів про кількісний і якісний склад нашої Церкви та про проблему церковних розколів, які протягом ось уже півтора десятка років роздиирають хитон єдності Церкви Христової та сіють розбрат і ворожнечу між єдинокровними та єдиновірними братами.

Блаженніший Патріарх Феофіл констатував, що свята Єрусалимська Церква беззастережно виявляє свою молитовну підтримку канонічній Укруїнській Православній Церкві, яка перебуває в євхаристичному єднанні з усім Православним світом, успішно звершуючи свою спасительну місію євангельського благовістя. Блаженніший Феофіл поцікавився взаємовідносинами православних в Україні з греко- та римо-католиками: чи не змінилися вони на краще з обранням нового понтифіка. «Ми змушені констатувати факт, - відповів Митрополит Володимир, що ці взаємовідносини не лише не покращилися, але навпаки – спостерігається їх загострення в негативну сторону». Зокрема це стосується нових захоплень православних храмів, необгрунтованого з точки зору душпастирської доцільності переносу резиденції глави УГКЦ до Києва та настійливе намагання останнього отримати статусу Патріархату. На що Патріарх Феофіл зазначив, що проблема унії для України не нова, вона існує ще з XVI ст. Блаженніший Патріарх також нагадав, що Єрусалимська Церква протягом історії завжди ставала на допомогу своїм правсолавним братам з України. Так, після Берестейської унії 1596 року, коли в Україні не залишилося православних єпископів, саме Єрусалимський патріарх Феофан у 1620 році відновив тут православну ієрархію.
На завершення зустірчі Блаженніший Феофіл передав Україні та її боголюбивому народу від Гробу Господнього та святинь Святої Землі своє Патріарше благословіння. Він сказав, що Єрусалимська Церква завжди з радістю чеккає наших паломників. «Я впевнений, - сказав він, - що всі негаразди, які сьогодні існують, минуться. Ми постійно молимся про це на землі, освяченій Стопами нашого Спасителя, Йог Пречистої Матері та святих апостолів. Нехай їх допомога та благословіння перебувають з усіма нами».
9 грудня Блаженніший Митрополит Володимир буде молитися в Вифлеємі, а 10 грудня звершить Божественну літургію в храмі Воскресіння Господнього в Єрусалимі.
Сьогодні 30/11-2022

Пошук у новинах

< 2022 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine