Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події22.04.2006. КИЇВ. Благодатний вогонь в Україну буде доставлений, проте канцелярія УПЦ виступає проти спекуляцій навколо цієї події
В Україну Благодатний вогонь, за повідомленням прес-служби УПЦ, буде привезений опівночі, 23 квітня, і під час святкового Великоднього богослужіння у Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Володимир, як Предстоятель Української Православної Церкви, власноруч роздаватиме святиню віруючим.

З приводу привезення в Україну Благодатного вогню і спекуляцій навколо цього, канцелярія Української Православної Церкви виступила з офіційною заявою.

«Щороку Великої Суботи в Єрусалимському храмі Воскресіння Господнього Бог являє велике чудо, — значиться у документі. — Це диво свідчить про реальність події Воскресіння Христового, про правильність дати святкування цієї події православними, та про істинність саме православної віри – на Гріб Господній, де триденно спочивав Тілом Господь наш Ісус Христос, сходить Благодатний вогонь.

Право отримувати цю велику святиню належить виключно православному Єрусалимському Патріарху, який перебуває у канонічному, євхаристійному та молитовному спілкуванні з усім православним світом, зі всіма канонічними Церквами, в тому числі і з українською.

Цьогорічна подія привезення в Україну Благодатного вогню світськими особами – делегацією, яка перед своїм паломництвом до Святої Землі не отримувала благословення на це від Блаженнішого Митрополита Володимира – Предстоятеля Української Православної Церкви – єдиної в Україні, яка має Євхаристійне спілкування зі Вселенським Православ’ям, розцінюється нашою Церквою, як особиста, самочинна ініціатива та справа групи людей, не уповноважених церковною владою, в межах компетенції якої знаходиться звершення Таїнств, релігійних обрядів та інших священодійств, до яких, безумовно, належить і чудо сходження, отримання та роздачі Благодатного вогню у Велику Суботу.

Благодатний вогонь у Кувуклії Гробу Господнього отримує Предстоятель Православної Церкви, і вже з його рук Вогонь, можуть отримати всі бажаючі. В Україну Благодатний вогонь передається до духовного серця нашої країни — Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври — разом із особистими вітаннями Єрусалимського Патріарха Предстоятелю Української Православної Церкви та його богохранимій пастві. Звідси, із «другого Єрусалима», як називають наш золотоверхий Київ, Благодатний вогонь із рук Блаженнішого Митрополита Володимира передається у всі куточки України.

Зважаючи на це, участь Предстоятеля чи представника УПЦ під час зустрічі в Софії Київській Благодатного вогню, привезеного світськими особами, вважається позбавленою сенсу. Унеможливлюється вона ще й участю в цьому заході представників конфесій та релігійних організацій, сумісне священодійство з якими, з точки зору канонічного права і церковної дисципліни, – неможливе».
Сьогодні 29/06-2022

Пошук у новинах

< 2022 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine