Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події05.07.2006. КИЇВ-ЄРУСАЛИМ. Столиця зустріла частку Животворящого Древа Хреста Господнього
Сьогодні, о 12.00 в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак авіакомпанії «Мотор-січ». На борту — делегація Єрусалимської патріархії на чолі з митрополитом Вострійським Тимофієм та Української Православної Церкви на чолі з намісником Києво-Печерської Лаври архієпископом Вишгородським Павлом. Вони привезли до столиці ікону святих рівноапостольних царів Костянтина та Єлени з часткою Животворящого Древа Хреста Господнього. Святиню світового православ’я відразу привезли до Києво-Печерської Лаври, де біля Святих воріт монастиря її зустрів Предстоятель Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Потім хресним ходом віруючі на чолі з духовенством дійшли до площі перед Свято-Успенським собором обителі — тут Блаженніший владика звершив подячний молебень.

Йому співслужили митрополит Вострійський Тимофій, архієпископи Переяслав-Хмельницький Митрофан, Львівський і Галицький Августин, Вишгородський Павел, єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим, а також насельники Лаври та викладачі Київської духовної академії в священному сані. Супроводжував богослужіння митрополичий хор Київських духовних шкіл під управлінням ієродиякона Романа (Підлубняка).

«Наша планета усіяна пам’ятниками, — сказав зокрема Блаженніший Митрополит Володимир, звертаючись до присутніх. — Ці пам’ятники зведені людям, їхньому генію, труду, відкриттям і героїзму. Воздвигнуті ці пам’ятники вдячними дітьми, батьками, або суспільством. Однак серед них піднімається єдиний і неповторний пам’ятник, котрий зведено аж ніяк не любов’ю чи вдячністю, не доброю пам’яттю чи з доброї нагоди. Зведено його злобою, ненавистю і підступністю людською. Пам’ятник цей — Хрест Христовий, на якому люди розіп’яли свого Спасителя і Бога. І стоїть цей Хрест над усім світом, являючи усім народам Божу милість і благовоління, перебуваючи сам свідченням людської невдячності».

Під час молебня Блаженніший Митрополит Володимир прочитав молитву Чесному Животворящому Хресту Господньому.

Прибуття до Києва святині привернуло увагу журналістів вітчизняних телеканалів, журналів, газет та Інтернет-видань. Спеціально для них інформаційний відділ Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври підготував прес-реліз, в якому можна знайти програму перебування святині на території обителі, а також детальну інформацію про значення Хреста Господнього та хресної смерті Спасителя в житті кожної людини.

Коментуючи подію, референт Блаженнішого Митрополита Володимира диякон Олександр Драбинко зокрема зазначив: «Частку Хреста Господнього до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври — духовного серця України — привезла делегація Єрусалимської Православної Церкви на прохання Предстоятеля нашої Церкви та з благословення Блаженнішого Патріарха Єрусалимського Феофіла III. Ця шанована святиня перебуватиме на території Лаври в дні святкування 40-річчя єпископського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира, а священнослужителі, які її привезли, а саме митрополит Вострійський Тимофій і архімандрит Стефан візьмуть участь в ювілейних урочистостях».

Після закінчення богослужіння ієрархи на чолі з Предстоятелем і в супроводі численних віруючих віднесли ікону до Свято-Хрестовоздвиженського храму Києво-Печерської Лаври — до 15 липня віруючі матимуть можливість вклонитися чесному образу. Під час бесіди з журналістами намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел попросив їх належним чином висвітлити перебування в столиці частки Хреста Господнього. «Пишіть цікаві репортажі, готуйте до ефіру добрі сюжети. Впевнений, Господь віддячить вам за це», — сказав владика. У дні перебування святині у монастирському храмі звершуватимуться молебні з акафістом Животворящому Хресту Господньому. Проводять святиню у суботу, 15 липня о 16.30.

Олександр Андрущенко
Фото диякона Олександра Драбинка
Сьогодні 02/10-2022

Пошук у новинах

< 2022 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine