Проповідь Предстоятеля
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Проповідь Предстоятеля

Проповідь Предстоятеля

Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. «Піди спочатку примирись із братом».
«Якщо ти принесеш дар твій до жертовника, і там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертовником, і піди спочатку примирись із братом, і тоді прийди і принеси твій дар», — говорить Спаситель. У цьому випадку примирення має соціальний характер. На перше місце Христос ставить внутрішні людські взаємини, які визначають чистоту і щирість ставлення до Бога. Якщо людина затаїла в своїй душі образу, гнів або ненависть до кого б то не було, то Господь велить спочатку примиритися, а вже потім приносити свій дар на вівтар.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоявлення
Віруючі люди сповідують Господа Ісуса Христа Сином Божим, своїм Спасителем, Який прийшов у світ з незбагненної любові Божої, "щоб кожен, хто вірує, в Нього, не загинув, а мав життя вічне" (Ін. 3,15). Прийшов Син Божий у світ для того, щоб перемогти гріх як зло, що має згубні наслідки, з яких найтяжчий — смерть. У Йорданських водах Христос взяв на Себе гріхи всього людства, від Йордана Він несе цей тягар через всі дні Свого земного служіння.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Різдво
Різдво! Мир і благовоління в людських серцях. Воно визначило межу між двома епохами, між двома Завітами: Вітхим і Новим. Воно стало початком нового життя, нових відносин між Богом і людиною, між всіма людьми.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Різдвяне Послання
«Нині родився Христос, Засяяло світові світло розуму. Бог зійшов на землю, Щоб земні люди вознеслись до Нього...»
Свт. Григорій Богослов. «Слово на Різдво»
    
Блаженнейший Митрополит ВЛАДИМИР. Рождественское Послание
«Ныне родился Христос, возсия мирови свет разума. Бог сошел на землю, дабы земные люди вознеслись к Нему...»
Свт. Григорий Богослов. «Слово на Рождество»
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про званих на вечерю
Один чоловік приготував багату вечерю і заздалегідь запросив гостей. Але коли настав час вечері, ніхто з них не прийшов. Тоді господар послав раба свого сказати запрошеним: “Ідіть, бо все вже готове” (Лк. 14, 17). Слуга виконав наказ, але час ішов, як і раніше, а ніхто не приходив: всі, ніби змовившись, відмовлялися й вибачалися. Побачивши це, господар розгнівався і дав рабу новий наказ: “Піди швидше на вулиці й провулки міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих і кривих” (Лк. 14, 21). Коли ж виявилося, що є ще вільне місце, господар велить ще раз піти на дороги й загороди й умовляти всіх прийти, щоб заповнився дім його.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Святитель Миколай
Відтоді, як жив на землі й творив подвиги святитель Миколай, минуло 17 століть. Незважаючи на час, що розділяє нас, він, як і раніше, для всіх живий. Він чує всі прохання людські й даною йому від Бога благодаттю не лише виконує їх, але й випереджає.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Апостол Андрій Первозваний
Благоволінням Божим кожна країна і кожен народ мають у своїй історії просвітителя. Великою честю для багатьох народів стало перебування на їхній землі учнів Христа Спасителя — святих апостолів. Славить похвалами Рим апостолів Петра і Павла, Індія — Фому, Єгипет — Марка, через яких народи, що перебували у темряві невідання, просвітилися світлом істинного богопізнання.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Сьомий день — Господу Богу Твоєму
Проповідуючи в одній із юдейських синагог в суботній день, Господь Ісус Христос зцілив хвору жінку, котра вісімнадцять років була недужою. Побачивши її, Господь сказав: “Жінко! ти визволена від твоєї недуги. І поклав на неї руки; і вона зараз ж випросталась і почала славити Бога” (Лк. 13, 12–13).
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Введення Пресвятої Богородиці у Храм
У спасительні дні, що передують святу Різдва Господа нашого Ісуса Христа, хочеться більш щиро вознести молитви до Преблагословенної, Котра є Джерелом нашої радості і спасіння, Котра послужила великій Тайні Боговтілення.
В акафістному піснеспіві Церква символічно називає Богоматір Зорею, яка провістила Сонце, тобто нашого Спасителя, Променем розумного Сонця, Світилом незаходимого Світла, оскільки Божа Матір просвіщає нас світлом Сина Свого, просвіщає усіма шляхами і засобами. Згадаємо про один з них - святий храм.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. 28 листопада розпочався Різдвяний піст
Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він починається 28 листопада за новим стилем і закінчується 7 січня. Говіння триває 40 днів і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговини на піст припають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Тільки віруй
Серед мирської суєти і житейського галасу, в молитвенній тиші храмів сьогодні лунають з церковного амвону Божественні слова: “Дерзай, дочко! віра твоя спасла тебе, іди з миром!”(Лк. 8, 48). Це сказано не тільки тій хворій жінці, котра, торкнувшись одягу Христа, зцілилася. Це сказано, і повторюється для всіх тих, хто, поранивши ноги на житейських дорогах, зрозуміє та відчує, що в Господа — єдина сила, джерело всякого блага, джерело наших зцілень. Це сказано для тих, хто зрозуміє і буде йти до Лікаря, Котрий зцілює біснуватих, повертає зір сліпим, воскрешає мертвих і нікому не відмовляє в допомозі...
    

1 2 3 4 5 6

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine