Проповідь Предстоятеля
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Проповідь Предстоятеля

Проповідь Предстоятеля

Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про мир, який дарував людству Спаситель
Явившись своїм учням відразу після Воскресіння, Господь преподав їм мир. „Мир вам” – це були перші слова Божественного Вчителя до апостолів. В їхній особі Христос дарував світові благодатний мир. Спаситель хоче, щоб усі люди жили у взаємній згоді і любові.
    
Блаженійший Митрополит ВОЛОДИМИР. Нестор Літописець
Тисяча років минуло з того часу, як наша земля побачила світло християнської віри. Православ’я не тільки дало народові Київської Русі можливість бути з Христом, але багато в чому змінило державу і людей. Першим таким здобутком стала писемність. Монахи-літописці, живучи в монастирях, записували історію нашої Батьківщини, поклавши, таким чином, початок історичній науці в нашій країні.
    
Блаженійший Митрополит ВОЛОДИМИР. Віра в життя
Смерть... Яке страшне слово! Ми це завжди розуміємо у думках, але коли вона торкається нас і нашіх близьких, починаємо розуміти й серцем.
    
Блаженійший Митрополит Володимир. Не плач!
Колись на землі біля воріт міста Наїна, прозвучало творче слово Христа Спасителя: “Не плач” (Лк. 7, 13). Нещастя і сльози у житті людини неминучі. Скільки талановитих людей героїчно працювали, щоб перетворити світ. Скільки пережито мук, пролито крові, віддано життя за те, щоб назавжди позбавити світ нещасть і скорбот. А сльози лилися й ллються. Ще в багатьох місцях нашої планети люди страждають від соціального зла, від недосконалості людського суспільства, страждають від особистих і громадських незгод. Про одне людське горе розказав сьогодні євангелист Лука. Бідна вдова втрачає єдиного сина, єдину радість у житті й опору в старості. їй співчувають люди, які прийшли провести її сина в останню дорогу. Господь зглянувся на неї, пошкодував її, і каже: “Не плач”.
    
Блаженійший Митрополит ВОЛОДИМИР. Православний погляд на шлюб
Відмінність між статями є особливий дар Творця створеним Ним людям. «І створив Бог людину за образом Своїм, за образом Божим створив її; чоловіка й жінку створив їх» (Бут. 1, 27). Будучи однаковою мірою носіями образу Божого й людського достоїнства, чоловік і жінка створені для цілісного єднання одне з одним у любові: «Тому залишить чоловік батька свого і матір свою, і пристане до жінки своєї; і будуть двоє одна плоть» (Бут. 2, 24).
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Хрест Христов
Вся наша планета усіяна пам’ятниками. Ці пам’ятники зведені людям, їхньому генію, труду, відкриттям і героїзму. Воздвигнуті ці пам’ятники вдячними дітьми, батьками, або суспільством. Однак серед них піднімається єдиний і неповторний пам’ятник, котрий зведено аж ніяк не любов’ю чи вдячністю, не доброю пам’яттю чи з доброї нагоди. Зведено його злобою, ненавистю і підступністю людською. Пам’ятник цей — Хрест Христовий, на якому люди прибили цвяхами свого Спасителя і Бога. І стоїть цей Хрест над усім світом, являючи усім народам Божу милість і благовоління, перебуваючи сам свідченням людської невдячності.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоматір
Праведний Йосиф, названий прекрасним, якого продали рідні брати в Єгипет, витлумачив одного разу єгипетському фараону дивний сон, що стосувався семи повних колосків і семи порожніх, семи корів гладких і семи худих. Сон знаменував собою прихід в Єгипетську країну семи років родючих і семи років неврожаю, великого голоду і всенародної біди. Єгипетський владика і повелитель був так захоплений надзвичайною мудрістю Йосифа Прекрасного, що не знав як віддячити йому, як возвеличити його над усіма іншими, хто часто давав йому поради і пояснював його сновидіння. Звертаючись до Йосифа, він сказав: "Віднині ти будеш над моїм домом, і твоє слово слухатиме весь мій народ; тільки престолом буду я від тебе більший... наставляю тебе над усією країною Єгипетською".
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Усікновіння глави Пророка, Предтечи й Хрестителя Господнього Іоанна
Кожного року на початку осені ми сумуємо з приводу мученицької кончини Іоанна Предтечі усікновення його чесної глави. Про Святого Пророка Іоанна віщував пророк Ісайя, що він прийде приготувати дорогу грядущому Господу. За свідченням святого євангеліста Луки, народження Пророка і Хрестителя Іоанна було сприйнято всіма близькими людьми з радістю і надією на спасіння.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Церква і освіта
Християнська традиція завжди з незмінною повагою ставилася до світської освіти. Багато хто з учителів Церкви навчалися у світських школах та академіях і вважали науки, що в них викладалися, обов’язковими для віруючої людини. Святитель Василій Великий писав, що «зовнішні науки не шкідливі» для християнина, який повинен почерпати з них усе, що сприяє моральному вдосконаленню та інтелектуальному зростанню.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Успіння Пресвятої Богородиці
Кожне Богородичне свято — це велика радість, радість перш за все від того, що світ має цю святішу Особу; радість від того, що через Божу Матір наша рідна земля, така близька і грішна, відгукнулася на поклик небес, і небо зійшло на землю; радість від того, що вустами Божої Матері людство відповіло Богу послухом, вірою і відданістю, і Господь став Людиною. Кожне свято Божої Матері — це радість про Господа, радість і в тому, що у нас є Скоропослушниця і Подателька радості.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Преображення Господа, Бога і Спаса нашого Іісуса Христа
Сьогодні ми святкуємо великий для нас день Преображення Господнього. Ще раз в своєму житті ми духовно були присутніми на Фаворській горі. Очами віри ми бачили разом з апостолами Петром, Яковом і Іоанном, що зійшли зі Спасителем на вершину цієї гори, славу Божу в священні хвилини цієї події, яка відбулася незадовго до хресних страждань і смерті нашого Спасителя.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Ти-Син Божий ( Неділя 9-та після П'ятдесятниці)
За короткий час Господь здійснив перед своїми учнями три чуда: наситив п'ять тисяч чоловік п'ятьма хлібами, ходив по воді, як по суші, за його словом апостол Петро зробив те саме. Господь звершив це для того, щоб навчити учнів своїх, а через них і нас вірувати в Нього як в Сина Божого. Господь знає, що віра в Нього найголовніша і найважливіша на землі. Апостолам потрібна була віра, щоб навчити вірувати в Бога всіх людей. Людям необхідна віра тому, що, тільки маючи віру в Бога, можна спастися.
    

1 2 3 4 5 6

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine