Проповідь Предстоятеля
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Проповідь Предстоятеля

Проповідь Предстоятеля

Блаженніший Митрополит Володимир. Наслідуйте віру їх (Пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира)
З ласки Божої кожна країна і кожний народ, а, нерідко, й місто мають у своїй історії просвітителя. Господь вибирав із середовища людей обранців Своїх і через них просвітлював світлом віри народ Свій.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Чудесне насичення (Неділя 8-ма після П'ятдесятниці)
Господь Ісус Христос є Творець усього, Життєдавець і Годувальник наш, Лікар душевний і тілесний. Він посилає достатньо плодів земних в їжу й насолоду нам. Він посилає з небес дощі ранні й пізні. Він гримить у колі небесному і страшно осяює блискавкою. Він викликає вітри із скарбів своїх. Ми Ним живемо, рухаємося і існуємо (Діян. 17, 28).
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Євангельська віра (Неділя 7-ма по П’ятдесятниці)
Вслухаючись у Євангельський благовіст, ми, перш за все, схиляємось перед могутністю і милосердям Божим. Ми схиляємося також перед вірою двох сліпих, котрі, не бачивши тілесними очима, побачили Бога очима свого серця. Бачення духовне привело їх до Джерела будь-якої утіхи, а через це і до прозріння тілесного.
Страшно не бачити світла фізичними очима, а ще гірше бути сліпим духовно.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Первоверховні апостоли Петро і Павло
Святих апостолів Петра і Павла Православна Церква називає Первоверховними. Цим почесним найменуванням вони відзначені, бо особливо потрудилися в поширенні Христового вчення серед язичницьких народів і показали найвищі зразки відданості і любові до Божественного Учителя і Його справи на землі.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Духи злоби (Неділя 5-та)
В які тільки гріхи не впадало людство, яких жахливих злочинів не скоєно при навіюванні й допомозі диявола, - цього за висловом Спасителя, людиновбивці споконвіку, який "наче лев, і шукає кого б пожерти"... Злі духи не тільки шкодили людині, спокушали її, але нерідко і вселялися в неї: тоді людина ставала біснуватою.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Віра (Неділя 4-та після П’ятдесятниці)
Істинна віра здатна творити чудеса. Істинна віра приємна для Бога і спасительна для нас. Ми виховані в православній вірі, але її, як дар Божий, потрібно берегти, зігрівати й примножувати. Однієї віри, без істинно християнського життя, недостатньо, слід показувати свою віру в справах і справами свідчити про свою віру.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Наші Святі співвітчизники (Неділя 2-га після П’ятдесятниці)
Щоб вшанувати святих своїх співвітчизників, другу неділю після П’ятдесятниці присвячено пам’яті всіх святих, які в землі нашій просіяли. Це свято закликає нас шанувати своїх святих, наслідуючи їхню віру, побожне життя і святість.
Кожного дня свята Церква звертається в молитві до сонму святих угодників Божих, і їх молитвами освячує наші душі.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Святих Божих, як зірок на небі (Неділя 1-ша після П’ятдесятниці)
Всі святі, які від віку угодили Богу і прославлені Ним, які вже торжествують на небі – це благословенний плід страждань, смерті й воскресіння Христа Бога, Котрий втілився заради нашого спасіння. Це благодатні плоди пришестя Всесвятого Духа Божого і перебування Його в Церкві Христовій. Ось чому на завершення всіх великих свят: світлоносного Воскресіння Христового, преславного Вознесіння Його на небо і Пресвятого Духа, Який від Отця виходить, свята Церква встановила в завтрашній день відмічати пам’ять усіх святих, які від віку угодили Богу.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. П’ятидесятниця - розкриття тайни Святої Трійці
День П’ятидесятниці, зішестя Святого Духа іменується Днем Святої Трійці, оскільки цього дня розкрилася світові дія всієї Святої Трійці – її Трьох іпостасей, і люди навчилися поклонятися і прославляти Три лиця єдиного Божества.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Це ж є життя вічне (Неділя 7 - а після Пасхи, святих отців Першого Вселенського Собору)
В неділю 7-му після Пасхи свята Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору, скликаного рівноапостольним Костянтином у Нікеї, в 325 році, для утвердження істинного вчення про божество Ісуса Христа проти неправдивого вчення Арія, який не визнавав Сина Божого вічним і єдиносущним Отцю.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Святкові дні (Неділя 6 - та після Пасхи, про сліпого)
Христос Воскресе!
6-та після Пасхи неділя – неділя про сліпого, коли ми згадуємо зцілення Господом сліпого від народження.
За свідченням апостола і євангеліста Іоана Богослова, фарисеї обурювалися на Ісуса Христа тому, що Він зцілив сліпого в суботу. Вони говорили: "Чоловік Цей не від Бога, бо не шанує суботи. Інші говорили: Як може грішний чоловік такі чудеса творити?" (Ін. 9, 16).
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Поклоніння Богові (Неділя 5 -та після Пасхи, про самарянку)
В бесіді із самарянкою Господь Ісус Христос навчає нас, як ми повинні любити Бога і молитися Йому: "Бог є дух, і ті, що поклоняються Йому, повинні покланятися в дусі і істині" (Ін. 4, 24).
    

1 2 3 4 5 6

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine