Проповідь Предстоятеля
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Проповідь Предстоятеля

Проповідь Предстоятеля

Блаженніший Митрополит Володимир. Чи хочеш бути здоровим?
Гріх тягне за собою згубні хворобливі наслідки. “Не гріши більше, щоб з тобою не трапилося чого гіршого” (Ін. 5, 14), але в якому ми б стані не знаходилися, необхідно пам’ятати, що у нас є Лікар Небесний, Котрий кров’ю Своєю обмив нас від гріха і подає нам всіляке зцілення.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Неділя 3-тя після Пасхи, святих жон-мироносиць
Наступна неділя є Третьою неділею після Пасхи і в цей день свята церква молитовно вшановує пам’ять святих жон-мироносиць.
Крім дванадцяти і семидесяти учнів за Христом ходили вслід та Йому вірно служили багато жінок, котрі навчалися у Нього вірі та святому життю, допомагали Йому в проповіді про Царство Боже.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Неділя 2-га після Пасхи, апостола Фоми
Апостол Фома не повірив воскресінню Ісуса Христа, доки не побачив рани від цвяхів на руках Його і не вклав руки свої в ребра Його. Та й інші учні не відразу повірили воскресінню, коли про це їм сповістили жони-мироносиці і два учня, що ходили в Емманус. Недовір’я їх цілком виправдане, тому що воскресіння з мертвих – така незвичайна подія, котру не так легко одразу ж зрозуміти.
Початкове недовір’я Фоми та інших апостолів не повинно викликати в нас недовір’я до такої великої та радісної події, а навпаки переконувати нас у ній і утверджувати нашу віру в Бога.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Слово біля Святої Плащаниці
Смерть... Яким страхом овіяна вона і якою таємничістю! Багато, хто пам'ятає і роздумує про неї, досягали висот досконалості, інші, як об скелю на узбережжі, розбивали об факт смерті всі свої людські плани і справи, мрії і найкращі надії. Смерть зрівнювала всіх, незалежно від віку, посади, сильних світу цього і простих приймала в свої холодні обійми. Смерть страшна, і в першу чергу тому, що вона неминуча. Людям визначено один раз померти (Євр. 9,27).
Сьогодні ми стикаємося зі смертю нашого Спасителя.
    
Блаженніший митрополит Володимир. Вхід Господній в Єрусалим
Сьогоднішнє свято - свято Божественного торжества. В цей день все місто заворушилось (Мф. 21, 10), народ поспішав назустріч Христу, який прямував в Єрусалим. Люди розстеляли свій одяг на дорозі, різали гілки з дерев і стелили, виголошуючи: "Осанна Синові Давидовому! Благословен Грядущий в ім'я Господнє! осанна у вишніх" (Мф. 21, 9).
    
Блаженніший Митрополит Володимир. „Я з вами..” (Неділя 5-та Великого посту)
Господь наш Ісус Христос неодноразово провіщав про Свої страждання: “Ось, ми йдемо до Єрусалиму, і Син Людський виданий буде первосвященикам і книжникам, і осудять Його на смерть, і видадуть Його язичникам, і знущатимуться над Ним, і битимуть Його, і обплюють Його, і уб’ють Його; і на третій день воскресне” (Мф. 20, 19). Так Він заздалегідь говорив про Своє приниження і про грядущу чашу страждань, котру Він випив за рід людський.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. "Вірую, Господи! допоможи моєму невірству" (Неділя 4-та Великого посту)
Євангельське читання Четвертої неділі Великого посту оповідає про зцілення Господом Ісусом Христом юнака, одержимого бісом. Ця оповідь переконує нас у важливості і необхідності віри, молитви й посту.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Відпускаються тобі гріхи
Раніше, ніж зцілити розслабленого, Господь відпустив йому гріхи: “Чадо! прощаються тобі гріхи твої… встань, візьми постіль твою та йди до дому твого” (Мк. 2, 5, 11). Цим Господь показав нам, що гріхи служать причиною хвороби, тому спочатку потрібно усунути причину, тоді зникне й наслідок.
Щоб зрозуміти, які згубні дії робить гріх на всю природу людини, потрібно знати, що таке гріх.
    
Блаженніший Митрополит Володімір. Хресна сила
Третя неділя Великого посту іменується Хрестопоклонною. Назву вона отримала таку тому, що в цей день виноситься на поклоніння Животворящий хрест і прославляються спасительні заслуги розп’ятого Господа слави.
В нинішній день свята Церква пропонує вчення Христа-Спасителя про несіння хреста, який повинен взяти кожний, хто бажає йти за Господом.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Шанування святих ікон (Неділя 1-ша Великого посту – Торжество Православ’я)
Починаючи з IX століття, перша неділя Великого посту в Православній Церкві називається Неділею Торжества Православ’я. Сьомий Вселенський собор, що тоді відбувся, раз і назавжди ствердив вчення про шанування святих ікон і молитовне поклоніння їм.
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Дух целомудрія (Молитва святого Єфрема Сиріна – частина 2)
В другій частині молитви ми просимо Бога дати нам те, що освячує і перетворює людину: "Дух же целомудрія, смиренномудрія, терпіння і любові даруй мені, рабу Твоєму".
    
Блаженніший Митрополит Володимир. Молитва святого Єфрема Сиріна
Під час постового богослужіння ми часто повторюємо молитву св. Єфрема Сиріна: "Господи і Владико мого життя, дух неробства, відчаю, любоначалля і марнослів’я не дай мені".
    

1 2 3 4 5 6

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine