Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Українська Православна Церква / Ukrainian Orthodox Church / Украинская Православная Церковь Питання і відповіді (FAQ)[ Поставте запитання ]


Розділ: Зміст -> Таїнства Церкви -> Миропомазання

Питання
·  Звідки беруть Миро для Таїнства Миропомазання?
·  Чому Таїнство Миропомазання нерозривно пов’язане з Таїнством Хрещення?

 Відповідь
 
Звідки беруть Миро для Таїнства Миропомазання?

Блаженніший Митрополит Володимир: З самого початку буття Церкви, на тих, хто прийняв Хрещення, Святі Апостоли закликали благодать Святого Духа через покладання рук або помазування священим миром. Тому і Таїнство це стало іменуватися Таїнством Миропомазання.
Існує дуже влучне народне прислів’я, пов’язане з Таїнством Миропомазання: „Одним миром мазані”. І, дійсно, усі члени однієї Помісної Православної Церкви „мазані одним миром”. Це Святе Миро вариться особливим чином лише один раз на рік на Страсній седмиці у Великий Четвер главою Помісної Православної Церкви.
Для виготовлення Святого Мира використовуються благовонні аромати та трави, у кількості тридцяти трьох, що відповідає кількості років земного життя нашого Спасителя.
Саме це Святе Миро, як знак особливої присутності благодаті Божої та єдності Церкви у Святому Дусі, зберігається в кожному православному храмі та використовується при звершенні Таїнства Миропомазання.

Повернутися в початок


Чому Таїнство Миропомазання нерозривно пов’язане з Таїнством Хрещення?

Блаженніший Митрополит Володимир: Звершувати разом Таїнства Хрещення і Миропомазання є традицією Православної Церкви. Витоки такої традиції у словах самого Спасителя, коли він каже про необхідність для людини народитися „від води і Духа”. Так от духовне народження „від води” – це Таїнство Хрещення, а народження „від Духа” – це Таїнство Миропомазання.
За нашою православною традицією відразу після Хрещення священик бере Святе Миро та помазує ним новопросвітленого зі словами „Печать Дара Духа Святого”. Таїнство Миропомазання, як вірує і вчить Церква, є особистою П’ятидесятницею. В цю мить на людину, як колись на апостолів в Єрусалимі, сходить благодать Святого Духа і „новонароджений” християнин отримує благодатні дари Святого Духа. Чоло помазується для освячення розуму та думок. Очі, ніс, вуста та вуха – для освячення усіх відчуттів. Грудь – для освячення серця, бажань та почуттів. А руки і ноги – для освячення усіх справ і поведінки.
До того ж, тільки отримавши благодать Святого Духа у Таїнстві Миропомазання людина може приступати і до головного Таїнства Церкви – Святого Причастя.

Повернутися в початок

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine