Святих Божих, як зірок на небі (Неділя 1-ша після П’ятдесятниці)
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


 Блаженніший Митрополит Володимир.   Святих Божих, як зірок на небі (Неділя 1-ша після П’ятдесятниці)

Всі святі, які від віку угодили Богу і прославлені Ним, які вже торжествують на небі – це благословенний плід страждань, смерті й воскресіння Христа Бога, Котрий втілився заради нашого спасіння. Це благодатні плоди пришестя Всесвятого Духа Божого і перебування Його в Церкві Христовій. Ось чому на завершення всіх великих свят: світлоносного Воскресіння Христового, преславного Вознесіння Його на небо і Пресвятого Духа, Який від Отця виходить, свята Церква встановила в завтрашній день відмічати пам’ять усіх святих, які від віку угодили Богу.

Святих Божих, як зірок на небі, – незліченний сонм. Не всі ж люди, що догодили Богу, відомі світу. Безліч великих подвижників здійснювали свої подвиги безмовно й усамітнено, так що навіть ніхто і не підозрював про їх існування. Тепер перед престолом Божим вони насолоджуються невимовною славою та блаженством, разом з ангелами прославляючи Бога і молячись за грішний світ. Церква їм також сьогодні віддає честь і молитовне шанування.
Свята Церква поділила усіх святих, відомих і невідомих, на лики (розряди) у відповідності з тим, яким шляхом вони проходили земне життя й досягли вічного Царства. Такий поділ святих відображається в порядку прославлення їх під час богослужіння.
Собор святих сяє дивним світлом віри і надії, різноманітними чеснотами, подвигами любові і самозречення. Вони сяють як зорі на тверді небесній. Ось лик святих патріархів і праотців, які, віруючи Божественним обітницям про пришестя в світ Спасителя, жили на землі заради Нього, як кочівники і пришельці.
Ось лик святих пророків, які, провіщаючи пришестя Христове, викривали пороки й нечестя свого народу, спонукали його через покаяння готуватися до зустрічі грядучого у світ Господа, погрожували судом і покаранням від Бога нерозкаяним і за це терпіли гоніння й страждання від сучасників.
Ось лик святих апостолів, які, залишивши все, йшли за Христом, серед спокус, гонінь і страждань проповідували світу Євангеліє і, витерпівши до кінця, прийняли мученицьку кончину.
Ось лик святих мучеників, котрі за сповідання Імені Христового, за вірне виконання заповідей Христових терпіли найжорстокіші страждання й муки.
Ось лик святих пастирів і святителів, які словом і ділом, усім своїм життям навчають нас живої віри у Христа, вчать жити благочестиво, які своїми богомудрими писаннями, вченням тлумачили слово Боже, боролися з єретиками, утверджуючи чистоту й істину вчення Православної Церкви, покладали душі свої за паству свою.
Ось лики преподобних мужів і жон, які, скитаючись в пустинях, горах, у вертепах і печерах земних, своїми подвигами показали, до якої рівноангельської висоти досконалості може підвести людину жива віра в Бога і життя за вірою.
Ось лики святих праведників, котрі, живучи в світі, були не від світу цього, серед поголосу і життєвих турбот зробили душу свою та серце обителлю Духа Божого.
“Маючи довкола себе таку хмару свідків… будемо проходити поприще, яке лежить перед нами” – повчає нас святий апостол Павел.
Для цього й відзначає свята Церква пам’ять усіх святих, щоб ми сльозами покаяння, молитовними трудами та подвигами наслідували їх віру і життя на землі, засвоїли їх спосіб думок і почуттів, успадкували їх неухильну твердість у виконанні заповідей Божих, їх святу ревність в збереженні й охороні себе від усякої скверни плоті й духа.
Всі святі жили на землі, мали таку ж немічну плоть, як і ми, були оточені спокусами, нерідко падали, як і ми, але все перемагали силою доброї волі, силою Божественної благодаті.
В сонмі святих ми бачимо угодників різного звання і статку, всякого віку і статі.
Святі люди, ставши небожителями, продовжують вболівати за нас перед Богом, дивним у святих Своїх. Вони, живучи на землі, з допомогою Божою, подолали усі перешкоди на шляху до свого спасіння, отримали перемогу над своїми пристрастями, тому і нам надають допомогу в боротьбі з гріхом, якщо ми будемо їх просити про це в молитві. Їм не потрібно, щоб ми їх прославляли, бо вони вже прославлені Богом, але ми потребуємо їх допомоги і заступництва.
Свята Церква, віруючи, що святі, по благодаті Божій, чують нас, бачать наші потреби і готові молитися за нас Богу, в усі часи мала священний звичай відзначати пам’ять святих особливо урочисто. На місцях їх поховання зводилися Храми, в Храмах встановлювалися їх зображення. Священними піснеписьцями складалися служби й молебні гімни святим. Ми вклоняємось їх нетлінним останкам, прикладаємось до їх святих ікон. Але краща честь святим, справжня пошана до них – це наслідування їхнього життя, сповненого високими християнськими чеснотами.
Будемо щиро просити святих угодників, щоб вони зміцнили нас у вірі, навчили жити доброчесно і допомогли нам спастися. “Вам Ангелов воїнства, Предтече Господень, Апостолов двоєнидесятиця, і всі святії з Богородицею, сотворите молитву во єже спастися нам".

 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Хрест Христов
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоматір
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Усікновіння глави Пророка, Предтечи й Хрестителя Господнього Іоанна
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Церква і освіта
 Блаженніший Митрополит Володимир. Успіння Пресвятої Богородиці
 Блаженніший Митрополит Володимир. Преображення Господа, Бога і Спаса нашого Іісуса Христа
 Блаженніший Митрополит Володимир. Ти-Син Божий ( Неділя 9-та після П'ятдесятниці)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Наслідуйте віру їх (Пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира)
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Чудесне насичення (Неділя 8-ма після П'ятдесятниці)
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Євангельська віра (Неділя 7-ма по П’ятдесятниці)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Духи злоби (Неділя 5-та)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Віра (Неділя 4-та після П’ятдесятниці)
 Блаженніший Митрополит Володимир. П’ятидесятниця - розкриття тайни Святої Трійці
 Блаженніший Митрополит Володимир. Це ж є життя вічне (Неділя 7 - а після Пасхи, святих отців Першого Вселенського Собору)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Святкові дні (Неділя 6 - та після Пасхи, про сліпого)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Поклоніння Богові (Неділя 5 -та після Пасхи, про самарянку)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Чи хочеш бути здоровим?
 Блаженніший Митрополит Володимир. Неділя 3-тя після Пасхи, святих жон-мироносиць
 Блаженніший Митрополит Володимир. Неділя 2-га після Пасхи, апостола Фоми
 Блаженніший Митрополит Володимир. „Я з вами..” (Неділя 5-та Великого посту)
 Блаженніший Митрополит Володимир. "Вірую, Господи! допоможи моєму невірству" (Неділя 4-та Великого посту)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Відпускаються тобі гріхи
 Блаженніший Митрополит Володімір. Хресна сила
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Шанування святих ікон (Неділя 1-ша Великого посту – Торжество Православ’я)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Дух целомудрія (Молитва святого Єфрема Сиріна – частина 2)
 Блаженніший Митрополит Володимир. Молитва святого Єфрема Сиріна
 Блаженніший Митрополит Володимир. Проповідь в Прощену неділю
 Блаженніший Митрополит Володимир. Проповідь в неділю про Страшний суд
 Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Дар синовства

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine