 | | |
У душу кожної людини Господь вклав устремління до правди, добра, до щасливого спокійного життя, які можливі лише у мирні часи.
Мир – це одне з найвеличніших благ, які дають людині можливість жити, працювати і творити. Під час свого земного служіння Господь наш Іісус Христос багато разів говорив про мир, вказуючи на його велике значення в особистому і суспільному житті людини. Без миру не можуть жити ні сім’ї, ні держави, ні суспільство. Христос вчив своїх послідовників, щоб вони не тільки зберігали мир між собою, але й трудилися для утвердження миру серед інших людей. Щоб вони були миротворцями.
У Нагорній проповіді, яка визначає основи морального життя людини, Спаситель говорить: „Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться”. Зцілюючи будь-кого від недугу, Христос відпускав його зі словами: „Іди в мирі”. Посилаючи апостолів на проповідь, Спаситель вчив їх при вході у дім, бажати, тим, що живуть в ньому, миру.
Коли нам живеться добре, ми не цінуємо мир. Але як тільки виникне суперечка, розгориться ворожнеча, ми починаємо жадати миру. І тому, що таке мир, знає лише той хто потерпів, а не той хто нападав.
Мир повинен впроваджуватися розумом, терпінням і любов’ю. Люди, які бажають досягнути щастя, повинні домагатися миру. Не може бути щастя в сім’ї, де немає миру. В домі, де сусіди ворогують, в країні, що втратила мир, з’являється смерть, кров, зло і ворожнеча. Щастя – це мир, а мир – це щастя.
Найголовнішим та найдорожчим для християнина є Бог. „Возлюби Господа Бога твого... ось перша заповідь” (Мк. 12, 30). І все життя наше повинно мати своєю ціллю славу Божу (1 Кор. 10, 31). Християнину слід постійно пам’ятати, що „Бог” і „мир” нероздільні. „Бог не є Бог безладу, а миру” (1 Кор. 14, 33). А отже, „Возлюби Господа Бога твого” означає возлюби мир.
Де немає любові до миру, там немає і справжньої любові до Бога. Іісус Христос є утвердження миру вірою, яка преображає серця. Спаситель через євангеліста Матфея говорить: „Один у вас Отець, котрий на небесах, всі ж ви браття” (Мф. 23, 8-9). Цими словами проголошується єдність людської сім’ї, знищується джерело національних війн. Релігія проповідує мир. Мир, який є наслідком віри у Бога Отця.
Христос, Який народився на землі заради миру і нашого спасіння, приніс людям закон братства, взаємного служіння, взаємопрощення, любові, мирного співіснування. І якщо немає поки що повного зовнішнього миру серед людей, то лише тому, що ми грішні не засвоїли заповідей Його і не втілюємо їх у життя.
„А в тім, браття, радуйтесь, довершуйтесь, утішайтесь, будьте однодумні, мирні, - і Бог любові й миру буде з вами” (2 Кор. 13, 11).
Мир. Яким дорогоцінним є це слово! Наскільки є людяним його зміст! Це слово символізує все найкраще в житті людини. Бажання миру є природнім для людини, свідомо чи несвідомо, як основа нормального життя. З поняттям „миру” тісно пов’язані відсутність протиріч, ворожнечі, сварок, а також притаманність дружніх відносин, спокою, злагоди. Саме миротворці, каже Господь у Нагорній проповіді, будуть названі синами Божими. Амінь. |