Про мир, який дарував людству Спаситель
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР.   Про мир, який дарував людству Спаситель

Явившись своїм учням відразу після Воскресіння, Господь преподав їм мир. „Мир вам” – це були перші слова Божественного Вчителя до апостолів. В їхній особі Христос дарував світові благодатний мир. Спаситель хоче, щоб усі люди жили у взаємній згоді і любові.

У душу кожної людини Господь вклав устремління до правди, добра, до щасливого спокійного життя, які можливі лише у мирні часи.

Мир – це одне з найвеличніших благ, які дають людині можливість жити, працювати і творити. Під час свого земного служіння Господь наш Іісус Христос багато разів говорив про мир, вказуючи на його велике значення в особистому і суспільному житті людини. Без миру не можуть жити ні сім’ї, ні держави, ні суспільство. Христос вчив своїх послідовників, щоб вони не тільки зберігали мир між собою, але й трудилися для утвердження миру серед інших людей. Щоб вони були миротворцями.

У Нагорній проповіді, яка визначає основи морального життя людини, Спаситель говорить: „Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться”. Зцілюючи будь-кого від недугу, Христос відпускав його зі словами: „Іди в мирі”. Посилаючи апостолів на проповідь, Спаситель вчив їх при вході у дім, бажати, тим, що живуть в ньому, миру.

Коли нам живеться добре, ми не цінуємо мир. Але як тільки виникне суперечка, розгориться ворожнеча, ми починаємо жадати миру. І тому, що таке мир, знає лише той хто потерпів, а не той хто нападав.

Мир повинен впроваджуватися розумом, терпінням і любов’ю. Люди, які бажають досягнути щастя, повинні домагатися миру. Не може бути щастя в сім’ї, де немає миру. В домі, де сусіди ворогують, в країні, що втратила мир, з’являється смерть, кров, зло і ворожнеча. Щастя – це мир, а мир – це щастя.

Найголовнішим та найдорожчим для християнина є Бог. „Возлюби Господа Бога твого... ось перша заповідь” (Мк. 12, 30). І все життя наше повинно мати своєю ціллю славу Божу (1 Кор. 10, 31). Християнину слід постійно пам’ятати, що „Бог” і „мир” нероздільні. „Бог не є Бог безладу, а миру” (1 Кор. 14, 33). А отже, „Возлюби Господа Бога твого” означає возлюби мир.

Де немає любові до миру, там немає і справжньої любові до Бога. Іісус Христос є утвердження миру вірою, яка преображає серця. Спаситель через євангеліста Матфея говорить: „Один у вас Отець, котрий на небесах, всі ж ви браття” (Мф. 23, 8-9). Цими словами проголошується єдність людської сім’ї, знищується джерело національних війн. Релігія проповідує мир. Мир, який є наслідком віри у Бога Отця.

Христос, Який народився на землі заради миру і нашого спасіння, приніс людям закон братства, взаємного служіння, взаємопрощення, любові, мирного співіснування. І якщо немає поки що повного зовнішнього миру серед людей, то лише тому, що ми грішні не засвоїли заповідей Його і не втілюємо їх у життя.

„А в тім, браття, радуйтесь, довершуйтесь, утішайтесь, будьте однодумні, мирні, - і Бог любові й миру буде з вами” (2 Кор. 13, 11).
Мир. Яким дорогоцінним є це слово! Наскільки є людяним його зміст! Це слово символізує все найкраще в житті людини. Бажання миру є природнім для людини, свідомо чи несвідомо, як основа нормального життя. З поняттям „миру” тісно пов’язані відсутність протиріч, ворожнечі, сварок, а також притаманність дружніх відносин, спокою, злагоди. Саме миротворці, каже Господь у Нагорній проповіді, будуть названі синами Божими. Амінь.

 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Вознесіння Господнє
 Слово Блаженнішого Митрополита Володимира у День перемоги
 Молитва за Святую Церковь, в скорби и обстоянии сущую
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Проповідь у Неділю Всіх святих
 Блаженніший Митрополит Володимир: «Помісна Церква в Україні вже існує»
 20.05.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир вручив керівництву Національного банку України ордени Української Православної Церкви
 19.05.2005. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив каплицю на честь святого рівноапостольного князя Володимира при Хмельницькому інституті МАУП
 Молитва cвятого Єфрема Сиріна
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Наша відповідь на милість Божу
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Прощена неділя
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Бесіда на Cпомин Адамового вигнання
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про Страшний суд
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Притча про блудного сина
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Молебное пение о недужных – ВИЧ-инфицированных
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Священномученик Володимир (Богоявленський)
 Як подати записку на молитву Митрополитові?
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. «Піди спочатку примирись із братом».
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоявлення
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Різдвяне Послання
 Блаженнейший Митрополит ВЛАДИМИР. Рождественское Послание
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про званих на вечерю
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Святитель Миколай
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Апостол Андрій Первозваний
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Сьомий день — Господу Богу Твоєму
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Введення Пресвятої Богородиці у Храм
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. 28 листопада розпочався Різдвяний піст
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Тільки віруй

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine