Тільки віруй
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР.   Тільки віруй

Серед мирської суєти і житейського галасу, в молитвенній тиші храмів сьогодні лунають з церковного амвону Божественні слова: “Дерзай, дочко! віра твоя спасла тебе, іди з миром!”(Лк. 8, 48). Це сказано не тільки тій хворій жінці, котра, торкнувшись одягу Христа, зцілилася. Це сказано, і повторюється для всіх тих, хто, поранивши ноги на житейських дорогах, зрозуміє та відчує, що в Господа — єдина сила, джерело всякого блага, джерело наших зцілень. Це сказано для тих, хто зрозуміє і буде йти до Лікаря, Котрий зцілює біснуватих, повертає зір сліпим, воскрешає мертвих і нікому не відмовляє в допомозі...

Тільки б доторкнутися до краю одежі Його... Від такого доторку одужала жінка, і в першу мить захоплення їй здалося, що ніхто з натовпу, ні навіть Він Сам не дізналися про її хворобу і про радість одужання. Раптом вона чує запитання: “Хто доторкнувся до Мене?” Як ці слова зворушили її! Можливо, вона вчинила щось негідне, недозволене? — Вона тремтячи, впала перед Ним і все розказала. У відповідь почулися надзвичайні, не тільки для неї, але й для всього світу слова: “Дерзай, дочко, віра твоя спасла тебе!”

Яке величезне значення має дотик до ризи Господньої! Риза, в яку одягнутий всемогутній Творець, — це весь світ, бо про нього сказано: “Ти світлом, наче ризою, покрився” (Пс. 104, 2). Весь світ і всі явища природи, зоря, квітка, птах, поле, ліс, море, кожна людина і звірина — це різноманітні візерунки, якими розшита риза Господня, до якої ми переважно доторкаємося без хвилювання, байдуже, не помічаючи її величі і надзвичайної краси. А між іншими, один із наших вітчизняних поетів, дивлячись на золотисту ниву, гомінливий ліс, квіти, струмок, сказав: “Тогда смиряется души моей тревога, тогда расходятся морщины на челе — и счастье я могу постигнуть на земле, и в небесах я вижу Бога...”

Як гарно писав своєму другові, молодому вченому, засновник науки про електрику Ампер: “Бережись займатися тільки наукою. Однією рукою досліджуй природу, а другою, як дитина, тримайся за одежу батька, тримайся за край ризи Господньої”.

Щойно пролунали підбадьорюючі слова Христа, сказані зціленій Ним жінці, як із дому Іаіра прийшли слуги сказати, що дочка його вмерла, і нехай він не турбує Вчителя (Лк. 8, 49). Побачивши розгубленість батька, Христос говорить: “Не бійся, тільки віруй, і спасена буде” (Лк. 8, 50). Які світлі слова! Як вони підтримують кожну душу в хвилини сумніву, нудьги чи відчаю. Тільки віруй, що Господь завжди з тобою, що Він, Милосердний, не залишить тебе. Чого боятися? Що може настрашити віруючу людину?

В домі Іаіра пролунало велике слово, яке колись підійме всіх померлих з гробів і з ложа смерті: “Дівчино, встань” (Лк. 8, 54). І “повернувся дух її”. Як глибоко сказано: “повернувся”. Значить, він кудись відходив, а її неживе тіло лежало нерухомим. Душа жила, лише відійшла на деякий час і потім повернулася. Дівчина встала, і щоб підтвердити її воскресіння, Христос звелів дати їй їсти.

Виходячи сьогодні з храму, згадаймо, браття й сестри, ще і ще раз ці Божественні слова і, як лікувальний пластир, будемо прикладати їх до свого серця: “Дерзай, дочко! Віра твоя спасла тебе, іди з миром!”; “Не бійся, тільки віруй”. Амінь.

 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Вознесіння Господнє
 Слово Блаженнішого Митрополита Володимира у День перемоги
 Молитва за Святую Церковь, в скорби и обстоянии сущую
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Проповідь у Неділю Всіх святих
 Блаженніший Митрополит Володимир: «Помісна Церква в Україні вже існує»
 20.05.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир вручив керівництву Національного банку України ордени Української Православної Церкви
 19.05.2005. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив каплицю на честь святого рівноапостольного князя Володимира при Хмельницькому інституті МАУП
 Молитва cвятого Єфрема Сиріна
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Наша відповідь на милість Божу
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Прощена неділя
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Бесіда на Cпомин Адамового вигнання
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про Страшний суд
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Притча про блудного сина
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Молебное пение о недужных – ВИЧ-инфицированных
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Священномученик Володимир (Богоявленський)
 Як подати записку на молитву Митрополитові?
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. «Піди спочатку примирись із братом».
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоявлення
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Різдвяне Послання
 Блаженнейший Митрополит ВЛАДИМИР. Рождественское Послание
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про званих на вечерю
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Святитель Миколай
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Апостол Андрій Первозваний
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Сьомий день — Господу Богу Твоєму
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Введення Пресвятої Богородиці у Храм
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. 28 листопада розпочався Різдвяний піст
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про мир, який дарував людству Спаситель

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine