Сьомий день — Господу Богу Твоєму
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР.   Сьомий день — Господу Богу Твоєму

Проповідуючи в одній із юдейських синагог в суботній день, Господь Ісус Христос зцілив хвору жінку, котра вісімнадцять років була недужою. Побачивши її, Господь сказав: “Жінко! ти визволена від твоєї недуги. І поклав на неї руки; і вона зараз ж випросталась і почала славити Бога” (Лк. 13, 12–13).

Начальник синагоги, обурюючись, що Ісус зцілив нещасну в суботу, сказав народові: “Є шість днів, в які дозволено робити; в ті і приходьте зцілятися, а не в день суботній” (Лк. 13, 14). Господь присоромив цього законника перед народом. “Лицеміре! чи не відв’язує кожний з вас у суботу вола свого або осла від ясел, і не веде напувати? А цю дочку Авраамову, яку зв’язав сатана.., чи не належало визволити від цих пут у день суботній?”. Отже, творити добрі діла не гріх і в празники, добрими ділами потрібно шанувати святі дні. Такою євангельською оповіддю пояснюється питання про істинне призначення недільних днів і празників.

Бог, Якому ми на всякий час поклоняємося і Якого славимо, хоче, щоб для прославлення Його було визначено особливий час, особливі дні, котрі ми називаємо празниками. “Шість днів можна тобі працювати й робити всяке твоє діло, сьомий же день — відпочинок Господеві, Богові твоєму” (Втор 5, 13–14). Цілих шість днів даю Я вам на роботу, а сьомий день залишаю для служіння Мені. Так наказує четверта заповідь Божа, так велить Сам Бог. Цей закон Бог освятив Своїм прикладом. Він міг створити світ за один день, за одну хвилину, однак благословив створити його за шість днів, а в сьомий спочив від усього Свого діла (Бут. 2, 2).

Замість сьомого дня, суботи, ми, християни, святкуємо перший день тижня — неділю. Це тому, що в цей день Господь наш Ісус Христос воскрес із мертвих, в цей день Він послав Духа Святого. Всі недільні дні — дні Божі, і в ці дні годиться робити тільки те, що служить на славу Божу і для спасіння нашого.

Якщо святковий день ми проводимо за заповіддю Божою, то ми нічого не втрачаємо, а, навпаки, здобуваємо. Заповідь Божа про відпочинок у празники дає нам спокій, зберігає наші сили, спасає здоров’я і життя, зцілює від пристрастей тільки до матеріального.

Пам’ятаючи про день суботній і свято зберігаючи його (Втор. 5, 15), як ми повинні проводити його? Неправильно було б думати, що для виконання цієї заповіді досить тільки побувати в церкві, присвятивши Богові годину-другу, а решту дня проводити як завгодно. В заповіді говориться про цілий день. Отже, потрібно проводити весь день свято, в добрих і благочестивих заняттях. Вставши в неділю рано, християнин дякує Господу за всі Його милості, які він отримував від Нього протягом минулого тижня, просить у Нього прощення за ті гріхи, які вчинив у той час, молиться Йому, щоб Він допоміг свято провести недільний день і наступний тиждень. Християнин в неділю і празники прагне відвідати храм Божий, побувати під час богослужіння, молиться, по можливості, дає жертву на утримання храму, ставить свічки, молиться за своїх родичів, живих і померлих, слухає уважно в церкві і читає вдома слово Боже, відвідує хворих, самотніх, дає поради тим, хто їх потребує, допомагає людям словом і ділом.

Істинно добре діло ніколи не гріх робити. В будь-який час гріх сваритися, пиячити, віддаватися розпусті, а тим більше набагато грішніше це творити в неділю й празники.

Пам’ятаючи день суботній, щоб його проводити свято, Господь заповідав святкувати усі празники. Ми зобов’язані святкувати їх молитвою, творити добрі діла і виправляти самих себе.

Празники — дні спокою як для нашого тіла, котре в цей час повинно відпочити і запастися новими силами, так, особливо, для нашої душі, щоб їй легше було піднестися до небесного і наблизитися до Бога. Амінь.

 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Вознесіння Господнє
 Слово Блаженнішого Митрополита Володимира у День перемоги
 Молитва за Святую Церковь, в скорби и обстоянии сущую
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Проповідь у Неділю Всіх святих
 Блаженніший Митрополит Володимир: «Помісна Церква в Україні вже існує»
 20.05.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир вручив керівництву Національного банку України ордени Української Православної Церкви
 19.05.2005. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив каплицю на честь святого рівноапостольного князя Володимира при Хмельницькому інституті МАУП
 Молитва cвятого Єфрема Сиріна
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Наша відповідь на милість Божу
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Прощена неділя
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Бесіда на Cпомин Адамового вигнання
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про Страшний суд
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Притча про блудного сина
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Молебное пение о недужных – ВИЧ-инфицированных
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Священномученик Володимир (Богоявленський)
 Як подати записку на молитву Митрополитові?
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. «Піди спочатку примирись із братом».
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоявлення
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Різдвяне Послання
 Блаженнейший Митрополит ВЛАДИМИР. Рождественское Послание
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про званих на вечерю
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Святитель Миколай
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Апостол Андрій Первозваний
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Введення Пресвятої Богородиці у Храм
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. 28 листопада розпочався Різдвяний піст
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Тільки віруй
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про мир, який дарував людству Спаситель

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine