Засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 грудня 2004
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


    Засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 грудня 2004

28 грудня 2004 року в Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У роботі Священного Синоду УПЦ взяли участь його постійні члени: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, керуючий справами УПЦ, а також тимчасові члени Священного Синоду: архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Миколай, архієпископ Черкаський і Канівський Софроній, єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип.

Священний Синод УПЦ заслухав інформацію Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України щодо ситуації у країні під час проведення виборів Президента України. Священний Синод УПЦ схвалив позицію Предстоятеля УПЦ, яка міститься в офіційних зверненнях до народу України та висловив впевненість, що в нових політичних реаліях сьогодення Українська Православна Церква буде продовжувати своє спасительне служіння на благо України та її народу. Священний Синод УПЦ доручив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру звернутися, після оприлюднення офіційних результатів виборів, до новообраного Президента України з вітанням та посланням .

Священний Синод УПЦ підвів підсумки життя Української Православної Церкви у 2004 році та розглянув низку питань внутрішнього життя Церкви.

Священний Синод створив місію «Духовне просвітництво» та призначив її головою архімандрита Іларія (Шишковського). На прохання преосвященного Іоанникія, митрополита Луганського і Старобільського Священний Синод УПЦ благословив перехід Алчевського та Свердловського Духовних училищ Луганської єпархії УПЦ на трирічний термін навчання. У зв’язку з переходом Хустського Духовного училища з с. Великі Ком’яти Виноградівського району Хустської єпархії в м.Іршаву Мукачівської єпархії, Священний Синод змінив назву Хустського Духовного училища на Мукачівське Духовне училище та підпорядкував останнє керуючому архієрею Мукачівської єпархії УПЦ.

Заслухавши рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Хустського і Виноградівського, Священний Синод УПЦ благословив відкриття Свято-Троїцького чоловічого монастиря у с.Вільхівці Тячівського району Закарпатської області.

Заслухавши інформацію Керуючого справами УПЦ Преосвященного Митрофана, архієпископа Переяслав-Хмельницького щодо святкування у наступному 2005-му році 70-літнього ювілею Предстоятеля Української Православної Церкви Його Блаженства Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України, Священний Синод УПЦ створив відповідну комісію для організації проведення урочистих заходів та затвердив її склад: Преосвященний Митрофан, архієпископ Переяслав-Хмельницький, Керуючий справами УПЦ – голова; Преосвященний Павел, архієпископ Вишгородський, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври – заступник голови; протоієрей Віталій Косовський, Секретар Київської Митрополії; архімандрит Іоасаф (Губень), викладач КДА; ігуменя Стефана (Бандура), настоятелька ставропігійного Свято-Успенського Святогорського Зимненського жіночого монастиря; ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси.

Священний Синод УПЦ подякував за роботу тимчасовим членам Синоду: архієпископу Івано-Франківському і Коломийському Миколаю, архієпископу Черкаському і Канівському Софронію, єпископу Полтавському і Кременчуцькому Филипу та для участі у засіданнях Священного Синоду на зимово-весняній сесії 2005 року викликав таких Преосвященних митрополитів: Преосвященного Нифонта, митрополита Луцького і Волинського; Преосвященного Гурія, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського та Преосвященного Єфрема, єпископа Криворізького і Нікопольського.

 Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до пастви й українського народу з нагоди 60-річчя повернення греко-католиків у лоно Православної Церкви
 Журнали засідань Священного Синоду Української Православної Церкви від 9 лютого 2006 року
 Журнали засідань Священного Синоду Української Православної Церкви від 9 березня 2005 року
 Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України В.А.Ющенка
 Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви
  Журнали засідань Священного Синоду Української Православної Церкви від 10 листопада 2005 року
 Журнали засідань Священного Синоду Української Православної Церкви від 26 липня 2005 року
 Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до народу України
 Засідання Священного Синоду від 26 липня 2004 року
 Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до духовенства та мирян у зв'язку з майбутніми виборами Президента України
 Послання щодо ідентефікаційних номерів
 Засідання Священного Синоду12 березня 1998 року.
 Тимчасові члени Священного Синоду
 Постійні члени Священного Синоду
 МИТРОФАН Архієпископ Переяслав-Хмельницький
 НИКОДИМ Митрополит Харківський і Богодухівський
 ОНУФРІЙ Митрополит Чернівецький і Буковинський
 АГАФАНГЕЛ Митрополит Одеський і Ізмаїльський

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine