Різдвяне Послання
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР.   Різдвяне Послання

«Нині родився Христос, Засяяло світові світло розуму. Бог зійшов на землю, Щоб земні люди вознеслись до Нього...»
Свт. Григорій Богослов. «Слово на Різдво»

Роздумуючи над таємницею Боговтілення, вселенський учитель і святитель Григорій Богослов так каже про значення цієї найбільшої в історії людства події: “Той, Хто є сяйво і слава Отця, образ Іпостасі Його, образ милості, заради нашого спасіння умалив Себе, втілився і народився від Діви”.

Всемогутній вседосконалий Бог, Який не має ні в чому потреби, з любові до свого творіння сходить на землю, приймаючи на Себе людську природу, навчає людину Божественного закону і звершує справу спасіння. Своїм обмеженим розумом ми не можемо осягнути всієї глибини таємниці Втілення. Божественне Одкровення навчає нас, що все це Бог зробив заради любові і заради нашого спасіння. “Любов пізнали ми в тому, що Він поклав за нас душу Свою...” — пише святий апостол Іоан Богослов (1 Ін. 3, 16). Найвищий прояв Божественної любові здійснився в Боговтіленні та Воскресінні. Ці дві події, пов’язані між собою і безпосередньо з Домостроїтельством нашого спасіння, стали предметом проповіді святих апостолів і основою місії Церкви Христової. “...Проповідуємо премудрість Божу, таємну, приховану, яку призначив раніше Бог віків для слави нашої”, — пише до християн Коринфа святий апостол Павел (1 Кор. 2, 7).

Любов, за Божественним Одкровенням, повинна бути головною ознакою всіх послідовників Христа. Святий апостол Іоан Богослов, нагадуючи християнам Божественний Закон, пише: “А заповідь Його та, щоб ми вірували в ім’я Сина Його Іісуса Христа і любили одне одного, як Він заповів нам” (1 Ін. 3, 23). Кожен, хто вірить у Христа, повинен усвідомити себе дитиною Божою і завжди пам’ятати про духовну спорідненість з ближніми і дальніми. У всіх людей, незважаючи на їх численні внутрішні та зовнішні відмінності, один Отець — Бог. А значить, свої стосунки вони повинні будувати на принципах любові, довіри, взаємної поваги, співчуття і правди.

На жаль, у наш секулярний час ці християнські принципи вже не є основою людських взаємин. Секуляризація суспільства, яка нині активно розвивається, стала причиною демографічної кризи, порушення освяченого Богом шлюбного союзу чоловіка і жінки, розпаду сімей. Це не може не викликати занепокоєння Церкви. Ми нагадуємо про священні засади шлюбу та сім’ї, де для майбутніх поколінь висіваються зерна християнської любові, миру, добра та справедливості. Тут велика відповідальність покладається на батьків і хрещених, які повинні виховувати дітей в дусі патріотизму, любові до Батьківщини, Церкви, Бога та ближнього. Наше майбутнє багато в чому залежить від того, як виховуватимуться наші діти, наша молодь. Дякуючи Господу за Його великі милості до нашої країни і нашого народу, ми згадуємо про ті важливі події церковного і суспільно-державного життя, які стали минулого року знаком особливого благовоління Божого до нашої Святої Церкви. Вельми значущою подією в суспільному житті стали торжества з нагоди присвоєння Свято-Успенському Святогірському чоловічому монастирю Горлівської єпархії статусу Лаври. Це рішення Священного Синоду нашої Святої Церкви покликане зміцнити засади канонічного Православ’я в Україні і консолідувати наше суспільство в духовно-етичному сенсі. Вдивляючись вглиб вітчизняної історії, ми дякуємо Господу за звільнення України від німецько-фашистських загарбників, 60-ту річницю якого ми відзначали цього року. Ми молимось про дарування нашому народові миру, злагоди, мудрості та благословення на благі справи. Нехай наша родюча земля і натхненна праця стануть основою підвищення духовного і матеріального добробуту народу. Дякуючи Господу за Його великі милості, даровані минулого року нашій Святій Церкві, нашому народу та державі, закликаю Преосвященних архіпастирів, пастирів і всіх вірних чад бути свідками вічної Христової Істини, сповненими християнських чеснот, мужніми та гідними свого християнського покликання.

Нехай велике і радісне свято Різдва Христового стане для всіх нас джерелом християнської віри, надії та любові. Всіх вас, Преосвященні архіпастирі, пастирі, чесне чернецтво, улюблені чада церковні у Вітчизні нашій, і ті, хто перебуває в розсіянні, поза огорожею Матері Церкви, дітей та молодь, немічних і самотніх, ближніх і дальніх, вітаю із радісним святом Різдва Христового словами святого апостола Петра: “Бог же всякої благодаті, Котрий покликав нас до вічної слави Своєї у Христі Іісусі, Сам... нехай удосконалить вас, нехай утвердить, нехай зміцнить і нехай зробить непохитними. Йому слава й держава повік. Амінь” (1 Пет. 5, 10–11).

 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Вознесіння Господнє
 Слово Блаженнішого Митрополита Володимира у День перемоги
 Молитва за Святую Церковь, в скорби и обстоянии сущую
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Проповідь у Неділю Всіх святих
 Блаженніший Митрополит Володимир: «Помісна Церква в Україні вже існує»
 20.05.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир вручив керівництву Національного банку України ордени Української Православної Церкви
 19.05.2005. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив каплицю на честь святого рівноапостольного князя Володимира при Хмельницькому інституті МАУП
 Молитва cвятого Єфрема Сиріна
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Наша відповідь на милість Божу
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Прощена неділя
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Бесіда на Cпомин Адамового вигнання
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про Страшний суд
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Притча про блудного сина
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
 Молебное пение о недужных – ВИЧ-инфицированных
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Священномученик Володимир (Богоявленський)
 Як подати записку на молитву Митрополитові?
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. «Піди спочатку примирись із братом».
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Богоявлення
 Блаженнейший Митрополит ВЛАДИМИР. Рождественское Послание
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про званих на вечерю
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Святитель Миколай
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Апостол Андрій Первозваний
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Сьомий день — Господу Богу Твоєму
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Введення Пресвятої Богородиці у Храм
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. 28 листопада розпочався Різдвяний піст
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Тільки віруй
 Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про мир, який дарував людству Спаситель

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine