МАРК Архієпископ Сумський і Охтирський
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


    МАРК Архієпископ Сумський і Охтирський

У миру - Микола Іванович Петровций
Народився 06.12.1951
Хіротонія - 19.07.1988
На кафедрі - з 2005 р.

Архієпископ Марк (Микола Іванович Петровций) народився 6 грудня 1951 року в селі Заднєє (нині Приборжавське).

Батько – Петровций Іван Іванович був селянином, православною, благочестивою людиною. Мати – Петровций (дівоче прізвище – Бодорович) Ганна Андріївна була домогосподаркою, благочестивою жінкою й у тому ж дусі виховувала своїх дітей. Уся родина духовно окормлялася у Свято-Серафимівському жіночому монастирі аж до його закриття.

У 1958 році пішов у восьмирічну школу. Потім продовжив навчання у Должанській середній школі. Після школи працював разом із батьком у Должанському ліспромгоспі.

З травня 1970 року по червень 1972 року служив у лавах радянської армії.
У серпні 1972 року приїхав у місто Загорськ з наміром готуватися до вступу в Московську духовну семінарію й з вересня того ж року почав працювати у Троїце-Сергієвій Лаврі, де виконував різні послухи: трапезника у братській трапезній, книгодержця, а потім келейника при наміснику Лаври.

У серпні 1973 року вступив у Московську духовну семінарію і був відразу зарахований до 4 класу.

У вересні 1973 року подав прохання на вступ до монастиря. 6 березня того ж року прийняв чернечий постриг з ім’ям Марк, на честь святого апостола і євангеліста Марка.

17 березня того ж року архієпископ Дмитрівський Володимир, ректор Московських духовних шкіл (нині Блаженніший Митрополит Київський і всієї України), рукопоклав інока у сан ієродиякона.

7 квітня того ж року в Трапезному храмі Троїце-Сергієвої Лаври рукопокладений у сан ієромонаха.

1978 року ієромонах Марк закінчив Московську духовну академію зі ступенем кандидата богослов’я за роботу на тему: “Образ і подоба Божа в людині за вченням Отців і Учителів Церкви Олександрійської школи”. Того ж року був призначений викладачем Нового Завіту в другому класі семінарії.
16 квітня того ж року був призначений благочинним Троїце-Сергієвої Лаври. На цьому послуху, поєднуючи його з викладацькою роботою в семінарії, трудився до червня 1985 року, коли наказом Святішого Патріарха Пимона від 25 червня ієромонах Марк був призначений намісником Почаївської Успенської Лаври.

Рішенням Священного Синоду від 19 липня 1988 року ієромонах Марк став єпископом Кременецьким, вікарієм митрополита Львівського й Тернопільського Никодима. Архієрейська хіротонія відбулася в місті Києві 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Під керівництвом митрополита Никодима трудився до кінця 1988 року, коли рішенням Священного Синоду від 27 грудня єпископ Марк очолив новостворену Тернопільсько-Кременецьку єпархію.

Рішенням Священного Синоду від 10 квітня 1989 року єпископ Марк став єпископом Аргентинським і Південноамериканським, Патріаршим Екзархом Центральної й Південної Америки.

1 листопада 1993 року став керуючим Патріаршими приходами в Канаді з титулом єпископа Каширського.

У квітні 2005 року очолив Сумську кафедру.


 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine