МАКАРІЙ Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


МАКАРІЙ Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський

У миру - Леонід Микитович Свистун
Народився 14.09.1938. Тезоіменитство - 14 травня
Хіротонія - 07.06.1970.
На кафедрі з 22.06.1992 року.

Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Макарій (Леонід Микитович Свистун) народився 14 вересня 1938 року в Києві в родині робітника.

Після закінченні середньої школи, у 1956 році, вступив до Київської духовної семінарії. У 1960 році стає студентом Московської духовної академії, яку закінчив у 1965 році зі ступенем кандидата богослов'я за наукову роботу: "Ченці-іконописці в історії давньоруського мистецтва".

1966 року закінчив аспірантуру при МДА і як один із найкращих учнів був відряджений до Екуменічного інституту у місто Босі (Швейцарія).

22 травня 1968 року був висвячений у сан диякона, а 28 серпня — у сан пресвітера і направлений до Київської єпархії.

28 вересня 1968 року пострижений у чернецтво з ім’ям Макарій на честь священномученика Макарія, митрополита Київського. Виконував обов'язки представника філії ОВЦС у Києві.

31 травня 1970 року возведений у сан архімандрита, у тому ж році 7 червня був хіротонісаний в єпископа Уманського, вікарія Київської єпархії. Згодом преосвященний Макарій був призначений керуючим Патріаршими приходами в Канаді і США.

З 1975 по 1978 рік — постійний представник Патріарха Московського і всієї Русі у Всесвітній Раді Церков, призначений настоятелем приходу на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Женеві (Швейцарія).

1978 року владика повертається в Україну і продовжує своє архіпастирське служіння єпископом Уманським, вікарієм Київської Митрополії. У тому ж році возведений у сан архієпископа.

З 1982 року — керуючий Івано-Франківською і Коломийською єпархією.

З 26 червня 1985 року — архієпископ Аргентинський і Південноамериканський, Патріарший Екзарх Центральної і Південної Америки. 1990 року знову вирушає до США як керуючий приходами Російської Православної Церкви і тимчасово керує Канадською єпархією з титулом — архієпископ Клинський, вікарій Московської єпархії.

Після повернення в Україну в 1992 році преосвященний Макарій призначений архієпископом Вінницьким і Брацлавським, а з 1994 року, у зв'язку з поділом єпархії, керує Вінницькою і Могилів-Подільською єпархією.

З 1992 року — голова Відділу зовнішніх церковних зносин Української Православної Церкви.

У 2000 році возведений у сан митрополита.

 Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський МАКАРІЙ. "Без віри не може бути порядної людини"
 Митрополит Винницкий и Могилев-Подольский МАКАРИЙ. «Если целью вашей жизни являются иномарка или особняк, то и сердце ваше в них, а не с Богом».
 Митрополит Винницкий и Могилев-Подольский МАКАРИЙ. "Самая большая проблема Церкви - это мы сами, если не живем по Евангелию"
 ВІННИЦЬКА єпархія - преса
 ВІННИЦЬКА єпархія - монастирі
 ВІННИЦЬКА єпархія


Календар 

Православіє в Україні 

Міжнародні новини 

Login 
 Им'я користувача
 Пароль
 Запомнить меня


Реєстрацiя

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine