Звернення до Президента України
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Звернення до Президента України

щодо проголошення дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира 28 липня Національним святом України.

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

У 990 річницю з дня блаженного упокоєння святого рівноапостольного князя Володимира († 1015), Українська Православна Церква, у лиці єпископату УПЦ, який зібрався сьогодні в м. Києві для молитовного вшанування пам’яті святого Хрестителя Київської Русі, звертається до Вас, шановний пане Президенте, із проханням надати Дню пам’яті святого рівноапостольного великого Київського князя Володимира, яка відзначається 28 липня, статус Національного свята України.

На жаль, усі наші звернення з цього питання на адресу колишнього керівництва нашої держави залишилися безрезультатними. Покладаємо надію на те, що саме у Вашій особі знайдемо підтримку нашої пропозиції.

Постать святого рівноапостольного князя Володимира упродовж тисячолітньої української історії залишається непересічним символом нашої Православної Церкви і Української державності.
Великий хреститель Русі-України, наш перший православний державотворець, який просвітив країну не тільки світлом Хрещення, а й світлом наук та мистецтв, як найвеличніший зодчий української православної духовності, заслуговує на особливе шанування сучасників.

Сьогодні, коли наша Україна-страдниця, напрацьовуючи нелегкий досвід самостійності, торує шлях до своєї вільної будучини, святий рівноапостольний князь Володимир виступає мудрим натхненником наших починань. Він силою свого духу, мужністю і мудрістю у надзвичайно складний час зумів об’єднати і просвітити свій народ. А саме цього ми всі прагнемо тепер.

З духовною радістю повідомляємо, що старанням Предстоятеля Української Православної Церкви до України 24 липня цього року повернулася частка святих мощей рівноапостольного Князя. Ковчег, у якому вона знаходиться, буде встановлено в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської лаври, де до Великої вітчизняної війни знаходилася Чесна глава святого Володимира, перенесена туди ще святителем Петром Могилою після обрітення ним мощей Хрестителя 1635 року під руїнами Десятинної церкви.

Маємо надію, що цей знак видимої милості Божої і благовоління самого святого князя є особливо своєчасними, адже в час міжконфесійної нестабільності історична постать святого князя Володимира, як і тисячу років тому, стане не тільки символом примирення християн в Україні, а й об'єднавчим началом для всіх нас, громадян України, синів великої і вільної Держави.


 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine