Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України В. А. Ющенка
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України В. А. Ющенка

щодо ведення переговорного процесу для подолання розколу в українському Православії

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Єпископат, духовенство та віруючі Української Православної Церкви серйозно стурбовані ситуацією, що склалася нині в Українському Православ’ї. Розкол, як кровоточива рана на тілі церковному, приносить Церкві і нашому суспільству лише проблеми і труднощі. Ми розділяємо Вашу стурбованість цією ситуацією. На зустрічі з членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, яка відбулася 14 червня 2005 року, Ви ініціювали проведення діалогу з метою подолання розколу в Українському Православ’ї. Українська Православна Церква підтримує Вашу ініціативу, вона готова до такої роботи і залучає до цього своїх представників.

У своїй промові на зустрічі, шановний Вікторе Андрійовичу, Ви слушно відзначили, що об’єднання Православ’я в Україні і набуття Православною Церквою відповідного канонічного статусу «не може вирішуватися неканонічним шляхом і залишається виключно прерогативою Церкви.» Ця проблема може бути вирішена лише в руслі богословських дискусій і в рамках канонічних норм. Штучне прискорення цього процесу, його політизація, може дати лише негативні результати, стати причиною нових розколів. Тоді ідея створення єдиної Православної Церкви в Україні буде похована назавжди.

Ми усвідомлюємо складність даного питання і хочемо нагадати про ті перешкоди, які стоять на цьому шляху. Керівник так званого УПЦ КП, Денисенко Михайло, не може бути стороною у переговорах, оскільки він відлучений від Церкви. Ця обставина є суттєвою канонічною перепоною у конструктивності ведення діалогу.

Крім того, ми мусимо констатувати той факт, що останнім часом представники «Київського Патріархату», часто за підтримки представників державної влади, агресивно поводяться відносно інших парафій і віруючих Української Православної Церкви.

У зв’язку з цим звертаємося до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, з проханням заборонити представникам державної влади на місцях втручатися у церковні справи. Подібні дії порушили відносний спокій у міжконфесійних відносинах. За таких обставин важко буде вести переговорний процес або він стане просто неможливим.

Поки не зміниться на краще міжконфесійна ситуація в Україні, поки не втихнуть емоції і пристрасті, було б бажаним залишити поки що «статус кво» в питаннях об’єднання Українського Православ’я.

Покладаючись на волю Божу, Українська Православна Церква готова трудитись для досягнення єдності серед православних України, але об’єктивно оцінюючи реалії сьогодення, застерігаємо від будь-яких різких дій і кроків у цьому процесі.

Сподіваємось на розуміння нашої позиції.

Прикликаємо Боже благословення на Ваші труди для добра Держави та Українського народу.


 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine