АРСЕНІЙ Єпископ Святогірський
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


    АРСЕНІЙ Єпископ Святогірський

Вікарій Горлівської єпархії
У миру - Ігор Федорович Яковенко.
Народився 21.06.1968. Тезоіменитство 21 травня.
Хіротонія - 05.12.2005.
На кафедрі - з 05.12.2005.

Архімандрит Арсеній (у миру Ігор Федорович Яковенко) народився 21 червня 1968 року в селищі Поросозеро Суоярвського району Карельської АРСР у сім’ї залізничника. 1969 року його батьки переїхали на батьківщину батька в село Лиски Лискинського району Воронезької області. Там майбутній архімандрит жив до повноліття. Початкову освіту здобув у сільській середній школі. Після її закінчення, 1985 року, вступив до Воронезького сільськогосподарського інституту на агрономічний факультет.

Після закінчення першого курсу 1986 року був призваний в армію і з червня 1986 року до травня 1988 року проходив службу в Горьківській області. У цей же час відвідував храм на честь Казанської ікони Божої Матері в місті Гороховниця, де духовно зблизився з протоієреєм Веніаміном, з благословення якого, після закінчення служби, забрав документи з інституту, і з жовтня 1988 року по липень 1989 року був читцем кафедрального собору на честь Покрова Божої Матері (м. Воронеж).

У серпні 1989 року вступив до Московської духовної семінарії, в якій навчався до 1992 року. Після її закінчення у липні того ж року, на свято апостолів Петра й Павла був висвячений єпископом Донецьким і Слов’янським Аліпієм (Погребняком) у сан диякона в Петропавлівському храмі м. Червоний Лиман Донецької області.

25 липня 1992 року, у день святкування ікони Божої Матері Троєручиці, у Свято-Миколаївському храмі міста Ясинувата Донецької області був висвячений у сан ієрея. 21 серпня 1992 року, у день пам’яті преподобних Зосими й Саватія Соловецьких, у храмі в ім’я святителя Василія Великого села Никільське Волноваського району ієрей Ігор Яковенко був пострижений єпископом Аліпієм у мантію з ім’ям Арсеній на честь преподобного Арсенія Великого. Того ж дня отримав призначення на парафіяльне служіння другим священиком при храмі святих першоапостолів Петра й Павла в місто Червоний Лиман Донецької області.

6 травня 1993 року указом єпископа Іполита ієромонах Арсеній (Яковенко) був переведений до братії нововідкритого Свято-Успенського Святогірського монастиря й призначений на посаду благочинного обителі. 20 січня 1995 року, з благословлення Блаженнішого Митрополита Володимира, призначений намісником Святогірського монастиря з возведенням у сан ігумена й врученням жезла. У тому ж 1995 році до свята святого Великодня возведений у сан архімандрита.

За поданням митрополита Донецького й Маріупольського Іларіона, керуючого Горлівською єпархією, Блаженніший Митрополит Володимир нагородив архімандрита орденом рівноапостольного князя Володимира III й II ступенів, орденом Різдва Христового I ступеня й правом носіння 2-го наперсного хреста.

10 листопада 2005 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви було ухвалене рішення про призначення вікарієм Горлівської єпархії намісника Свято-Успенської Святогірської Лаври архімандрита Арсенія (Яковенка) з возведенням у сан єпископа.

5 грудня 2005 року в Успенському соборі Свято-Успенської Святогірської Лаври архімандрита Арсенія було возведено у сан єпископа Святогірського, вікарія Горлівської єпархії.

Слово архімандрита Арсенія (Яковенка) при нареченні його в єпископа Святогірського.

Слово Блаженнішого Митрополита Володимира на вручення жезла преосвященному Арсенію, єпископу Святогірському.

 Свято-Іверський жіночий монастир
 ДОНЕЦЬКА єпархія - преса
 ДОНЕЦЬКА єпархія - монастирі
 ДОНЕЦЬКА єпархія
 ІЛАРІОН Митрополит Донецький і Маріупольський

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine