Засідання Священного Синоду від 5 листопада 1998 року
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


    Засідання Священного Синоду від 5 листопада 1998 року

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого ВОЛОДИМИРА, Митрополита Київського і всієї України

СЛУХАЛИ: пропозицію Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про призначення намісником Свято-Преображенського чоловічого монастиря в с.Княжичі, Броварського району Київської єпархії архімандрита Софронія (Шинкаренко).
УХВАЛИЛИ: призначити намісником Свято-Преображенського чоловічого монастиря в с.Княжичі, Броварського району Київської єпархії архімандрита Софронія (Шинкаренко).

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Євфімія, архієпископа Мукачівського і Ужгородського про відкриття чоловічого монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері в с.Тишів, Воловецького району, Мукачівської єпархії.
УХВАЛИЛИ: благословити відкриття чоловічого монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері в с.Тишів, Воловецького району, Мукачівської єпархії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященнішого Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, Голови Учбового Комітету про складення з себе обов'язків Ректора Одеської духовної семінарії і призначення на посаду Ректора Одеської духовної семінарії викладача ОДС Архімандрита Євлогія (Гутченко).
УХВАЛИЛИ: затвердити Ректором Одеської духовної семінарії Архімандрита Євлогія (Гутченко).

МАЛИ МІРКУВАННЯ про доцільність зміни титула правлячих архієреїв Львівської єпархїі УПЦ.
УХВАЛИЛИ: надалі Преосвященним Львівської єпархїі УПЦ іменуватися “Львівський і Галицький”.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про положення в Кіровоградській Єпархії.
УХВАЛИЛИ: В зв'язку зі станом здоров'я Преосвященного Василія, Архієпископа Кіровоградського і Олександрійського, про що свідчить медичне заключення, звільнити Преосвященного Василія від управління Кіровоградською єпархією та почислити його на спокій.
Єпископом Кіровоградським і Олександрійським призначити Преосвященного Пантелеімона, єпископа Світловодського, вікарія Кіровоградської єпархії. Про що надати відповідні укази.

СЛУХАЛИ: прохання Преосвященного Мефодія, Єпископа Хустського і ВиноградІвського від 26 вересня 1998 року про звільнення його від управління Хустською єпархією та почисленням його на спокій в зв''язку зі станом здоров''я.
УХВАЛИЛИ: Преосвященного Мефодія, Єпископа Хустського і Виноградівського звільнити від управління Хустською єпархією та почислити його на спокій, поклавши йому щомісячно матеріальну допомогу. Про місце мешкання його мати судження на слідуючому засіданні Священного Синоду.
Єпископом Хустським і Виноградівським обрати архімандрита Агапіта (Бевцик) намісника Київського Свято-Троїцького Іонійського монастиря. Єпископську хіротонію звершити в м.Києві. Про що надіслати відповідні укази.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Єфрема,Єпископа Криворізького і Нікопольського про звільнення з посади настоятельки Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рога ігуменії Єлисавети /Морозової /, згідно поданого прохання.
УХВАЛИЛИ: звільнити ігуменію Єлисавету / Морозову / з посади настоятельниці Свято- Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рога.

СЛУХАЛИ: повідомлення Преосвященнішого Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, про зняття священного сану заштатного клірика Одеської єпархії, раніше забороненого в священнослужінні протоієрея Валерія Борисовича Алєксєєва, указом від 12 жовтня 1998 року “за порушення священичеської присяги, ухилення в розкол, розкольницьку діяльність, кощунствене здійснення богослужіння в стані заборони і молитовне спілкування з розкольниками згідно 12,13,15,28,55 Правил святих Апостолів, 10 Правила Карфагенського, 3,4,5 правил Антіохійського, 33 Правила Лаодікійського святих Помісних Соборів”.
УХВАЛИЛИ: указ Преосвященного Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського від 12 жовтня 1998 року про зняття священного сану раніше забороненого в священнослужінні заштатного клірика Одеської єпархії протоієрея Валерія Борисовича Алєксєєва затвердити.

МАЛИ МІРКУВАННЯ про скликання єпархіальних Преосвященних на осінньо-зимову сесію Священного Синоду УПЦ.
УХВАЛИЛИ: для участі у осінньо-зимовій сесії Священного Синоду УПЦ викликати:
Преосвященного Лазаря, Архієпископа Симферопільського і Кримського; Преосвященного Пітіріма, Єпископа Миколаївського і Вознесенського; Преосвященного Симеона, Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.


 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine