Свято-Успенський жіночий монастир
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Свято-Успенський жіночий монастир

Адреса: вул.Шевченка, 14, с.Угля Тячівського р-ну Закарпатської області, 90514,
настоятелька – ігуменія Єкатерина (Стан);
тел. (03134) 5-94-78;
о.Харітон — (234) 5-91-06.

Угольський монастир вважається одним із найдавніших монастирів Закарпаття. Початок його історії відносять до домонгольського періоду. Можливо, цей монастир був не просто найдавнішим монастирем Закарпаття, але і взагалі найдавнішим загальнослов’янським монастирем.

Спочатку монастир мав дерев’яну церкву, потім її замінили кам’яною (1750-1785). Церква була збудована на честь свт. Николая Чудотворця. Всі документи того часу свідчать про те, що монастир був багатий: мав худобу, землю. Монахи, яких нараховувалось близько 330, самі здобували сіль та земляний віск, користувались мінеральною водою, джерела якої були в монастирі.

Особливої значимості та популярності монастир набув у добу єпископа Досифея (Феодоровича). На той час єпископ Досифей був єдиним православним єпископом Закарпаття, де панувала унія. Він висвячував священиків і дияконів і всім без винятку заповідав берегти православну віру та звичаї.

22 серпня 1720 р. австрійський імператор Kарл VI підпорядкував усі монастирі та храми мукачівському уніатському єпископу, а владику Досифея позбавив “всяких єпископських функцій”. Але православного владику не тільки не залишив народ і священство, а навпаки, почали ставитися до нього з ще більшою повагою і любов’ю. Він продовжував висвячувати священиків та приймати народ, за що був ув’язнений в Хустському замку, де 1734 року захворів і помер. Тіло покійного було перенесено в Угольський монастир і там поховано. Могила владики Досифея і зараз є місцевошанованою святинею монастиря.

Є історичні відомості, що Угольський монастир ще у XVIII ст. мав декілька скитів: у Драгові, в Одарові, Вільхівцях, Малій Угольці та Великій Угольці.
У 1788р. імператор Йосиф ІІ видає Указ про закриття усіх мараморських монастирів, серед яких був і Угольський.

Пізніше монастир знову розпочав своє життя, та за часів радянської влади, у вересні 1959 року, знову був закритий.

У 1990 році в Угольському монастирі знову затеплилась лампада черного життя. В цьому ж році на території обителі була побудована каплиця в ім’я св. прор. Ілії, яка зараз реставрується, а в 1993р. – Успенський собор.

 Жіночий монастир «Свято-Сергієва пустинь»
 Свято-Вознесенський жіночий монастир
 Свято-Георгіївський чоловічий монастир
 Свято-Пантелеймонівський чоловічий монастир
 Свято-Іоанно-Предтеченський чоловічий монастир

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine