Свято-Вознесенський жіночий монастир
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Свято-Вознесенський жіночий монастир

Адреса: вул.Дружби, 10, с.Чумалево Тячівського р-ну Закарпатської області, 90510,
настоятелька – ігуменія Феодосія (Поп).
Тел.: (03134) 4-05-19.

Монастир розташований за два кілометри на захід від с.Чумалево в місцині під назвою “Осеряк”. Заснований він у 1925 році ігуменєю Марією (Рибар).
Після закінчення Першої Світової війни брат Марії Іван (згодом – ієромонах Іларіон) повернувся додому в с.Дубове з полону, де мав змогу ознайомитися з православ’ям, прихильність до якого прищепив і сестрі Марії.

У 1920 р. в Дубовому побував архімандрит Олексій (Кабалюк), якому Марія розповіла про свій намір прийняти чернечий постриг. І отець Олексій направив її для несення послуху у відкритий ним в м.Хусті інтернат для православних гімназистів.

У 1924 році Марія повертається в Дубове з чітким наміром відкрити там монастир, про що розповідає священику Іоанну Бабичу, який пропонує їй переїхати в с.Чумалеве і там заснувати обитель.

Під будівництво монастиря о.Іоанн віддає свою землю, а Марія, приїхавши в с.Чумалеве, в квітні 1925 року отримує згоду людей на відкриття монастиря. При цьому вони вказують на урочище “Осеряк”, бо десь 30 років тому один юродивий, як запевняли жителі села, стверджував, що там буде монастир.

Вказана місцевість належала селу, і селяни погодились обміняти її на ділянку священика Іоанна Бабича. Марія звернулась до архієпископа Савватія за благословенням на будівництво обителі і, коли останнє було отримано, продавши свої наділи в Дубовому, Марія та її двоюрідна сестра розпочали будівництво монастиря.

Марію в 1933р. було пострижено в рясофор, а в 1938 архієпископом Савватієм – у мантію. 25 листопада того ж року монахиня Марія була призначена ігуменєю Свято-Вознесенського монастиря.

У роки лихоліття, коли безліч храмів та монастирів було закрито і зруйновано, Чумалевський монастир діяв.

1994 року закінчено будівництво нового соборного храму, в якому зараз здійснюється розпис. На території монастиря також знаходиться каплиця на честь святого пророка Божого Ілії. У Свято-Вознесенському храмі знаходиться благодатна ікона Божої Матері “Сладкое Лобзание”, яка була привезена сюди як благословення Константинопольського патріарха у 1925 році.

 Жіночий монастир «Свято-Сергієва пустинь»
 Свято-Успенський жіночий монастир
 Свято-Георгіївський чоловічий монастир
 Свято-Пантелеймонівський чоловічий монастир
 Свято-Іоанно-Предтеченський чоловічий монастир

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine