Свято-Архангело-Михайлівський жіночий монастир
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Свято-Архангело-Михайлівський жіночий монастир

Адреса: с.Драгово-Забродь Хустського р-ну Закарпатської області, 90428,
настоятелька – ігуменія Митродора (Поп);
Тел.: (03142) 6-31-52.

Монастир будо засновано в XIII, або першій половині XIV-го століття батьком, або дідом воєводи Баліци і магістра Драга. Їх батьком був воєвода Сасс, румун за походженням. Баліца і Драг потурбувались про матеріальне положення монастиря, окрім того, виклопотали для обителі патріаршу ставропігію. Існує думка, що в 17 столітті в монастирі була типографія, але документально це не підтверджено. З 1556 року монастир був підпорядкований Мукачівському єпископу. А близько 1670 року він (монастир) попав в руки кальвіністів, і був зруйнований.

За переданням драгівських старожилів, згадується, що в 1670 році кальвініст Лошвай спалив цей монастир і убив в ньому 130 монахів. Вертаючись після цього кровопролитного дійства додому верхи, Лошвай впав з коня біля річки і був потоптаний ним і там же на місці помер.

Монастирське майно попало до євреїв. Тільки після Першої світової війни монастирська земля перейшла до християн. Завдяки старанням ієромонаха Вікентія (Ороса), місцеві жителі передали частину землі для оновлення монастиря, і тоді ієромонах Вікентій звернувся за благословенням на відновлення чернечого життя в обителі до преосвященнішого єпископа Дамаскіна і благословення в 1933 році було отримано.

30 вересня (за ст. стилем) 1939р. був освячений фундамент під монастирську церкву, після чого, при великій кількості народу, була відправлена панахида за монахами, загиблими від рук кальвіністів 300 років тому.

У 60-х роках ХХ століття монастир було повністю зруйновано радянською владою. Залишилися два корпуси, які стали “притулком” для фетро-фільцевої фабрики та піонерського табору.

У 1990 році монастир було повернуто Православній Церкві і в ньому знову залунала молитва. 1993 року побудовано велику соборну церкву в ім’я Архістратига Божого Михаїла. У 1997 році – закінчено будівництво житлового корпусу, а 1999 році, в день пам’яті св. ап. Андрія Первозваного, була освячена церква на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”. Окрім вищезгаданих, монастир має і домову церкву в ім’я Іоанна Предтечі. У 2000р. було завершено будівництво Петропавлівської каплиці, яка була освячена 26.05.2002 єпископом Хустським і Виноградівським Іоанном.

Монастир зберігає велику святиню — частку мощей преподобних Києво-Печерських, які 27 лютого 2001 року були передані в благословення обителі преосвященнішим Іоанном, єпископом Хустським і Виноградівським. 21 листопада 2003 року єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн (нині вже архієпископ) освятив соборний Свято-Михайлівський храм, в якому до цього дня було завершено настінний розпис.

 Вільхівський Свято-Троїцький чоловічий монастир
 Свято-Іллінський чоловічий монастир
 Чоловічий монастир на честь ікони Божої Матері "Несподівана Радість"
 Спасо-Преображенський чоловічий монастир
 Свято-Стефанівський чоловічий монастир
 Свято-Симеонівський чоловічий монастир
 Свято-Різдва Пресвятої Богородиці жіночий монастир
 Свято-Іоанно-Богословський жіночий монастир
 Свято-Миколаївський чоловічий монастир
 Свято-Троїцький чоловічий монастир

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine