Свято-Іверський жіночий монастир
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Свято-Іверський жіночий монастир

Адреса: 83071, м. Донецьк, вул. Стратонавтів, 153
Телефон: 8 (062) 345-91-14.

Свято-Іверський жіночий монастир був заснований 2002 року на честь Іверської ікони Божої Матері, особливо шанований список якої, написаний на Афоні, знаходиться в храмі на території православного кладовища в Донецьку. Спочатку він існував як подвор’є Свято-Миколаївського жіночого монастиря Донецької єпархії, проте у грудні 2002 року, з благословення митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, він був перетворений на Свято-Іверський монастир. В обителі проживають 11 осіб. До монастирського комплексу входять Свято-Іверський храм з дзвіницею і сестринський корпус.

2004 року в храмі було завершено внутрішні оздоблювальні ремонтні роботи. У прибудованій до церкви дзвіниці влаштовано 4 житлові келії, ризниця і верхній клірос. У головному приміщенні храму покладено дубовий паркет, у прибудові для відспівувань – мармурову крихту. Меценати та парафіяни пожертвували кіоти для Іверської ікони Божої Матері, святителя Миколая Чудотворця, святого апостола Іоанна Богослова. Згодом в обителі з’явилися ікони преподобних Серафима Саровського (зі святими мощами), Сергія Радонезького, Антонія і Феодосія Печерських. Для Свято-Іверського храму благодійники подарували новий різьблений іконостас.
Подвір’я навколо церкви було вимощено тротуарною плиткою. 2004 року впорядковано сестринський корпус й організовано монастирську бібліотеку. Для фруктового саду та ягідника на території монастиря Донецький ботанічний сад подарував багато декоративних дерев і чагарників.

26 жовтня 2004 року, в день пам’яті Іверської ікони Божої Матері – престольне свято обителі, старша сестра Свято-Іверського монастиря монахиня Амвросія (Бреднєва), згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, була возведена митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном у сан ігумені з покладанням наперсного хреста за посадою.

2004 року в Димитріївську поминальну суботу на дзвіниці Свято-Іверського храму було встановлено церковні дзвони. У минулому, 2005 році, монастирю виділили нову ділянку землі. Цього ж року були проведені активні роботи з упорядкування прилеглої до Свято-Іверського храму території, а також збудовано криту альтанку для парафіян і паломників.


 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine