Слово Предстоятеля
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Слово Предстоятеля

Слово Предстоятеля

Слово Блаженнішого Митрополита Володимира у День перемоги
У ці травневі дні український народ, як і весь цивілізований світ, відзначає 61-шу річницю перемоги над німецьким фашизмом, річницю, коли світ позбавився від коричневої чуми. Ми відзначаємо знаменну перемогу добра над злом – миру над війною. Дуже дорогою ціною далася ця перемога, і значення її не можна перебільшити.
    
Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита ВОЛОДИМИРА
Христос Воскрес!

Охоплені єдиним пориванням наших душ і сердець, ми урочисто свідчимо цими словами про велику таємницю Божественної Любові —про Воскресіння Христове. Ця найбільша в історії нашого спасіння подія сприймається нами як Божественний дар. Своїм Воскресінням Христос Спаситель зруйнував врата пекла і дав нам обітницю вічного життя та нашого воскресіння.
    
Промова Блаженнішого Митрополита Володимира на урочистій Академії у Національному палаці «Україна» з нагоди його 70-літнього ювілею
Я хочу вклонитись усім вам за те, що сьогодні ми з вами разом: разом молились Богу, разом відпочиваємо, продовжуючи наше спілкування. Ювілей дає особливий привід для роздумів про прожитий час та про слова: «Дні років наших — у них сімдесят літ, а при силах вісімдесят літ, і найкраща пора їх — страждання й марноти, бо все швидко минає, і ми відходимо». Швидко минає час, і ця аксіома не проходить осторонь жодної людини. Кожен має свій час, свою годину, кожен повинен використати ці роки, щоб осягнути, звідки прийшов, навіщо і куди піде після смерті.
    
Слово Блаженнішого Митрополита Володимира на вручення жезла преосвященному Арсенію, єпископу Святогірському
Преосвященний єпископе Арсенію, возлюблений у Христі брате!
Волею Божою, благою і досконалою, яка спрямовує кожну людину до вічного спасіння, ти сьогодні отримав благодать святительського служіння. Відтепер тебе покликано бути єпископом церкви Христової, яку він здобув пречистою кров’ю Своєю. З цієї миті тобі належить усім життям явити в собі образ «Первосвященика Великого, Котрий перейшов небеса», з дерзанням приступати «до престолу благодаті», служити Богу «в праведності і святості».
    
Слово Блаженнішого Митрополита Володимира на вручення жезла преосвященному Луці, єпископу Васильківському
Преосвященний єпископе Лука, возлюблений у Христі брате!
Сьогодні у цьому святому храмі через покладання рук наших, при молитовній участі духовенства і народу Божого, ти отримав благодать архієрейства і став єпископом Церкви Христової. З цієї миті Пастиреначальником нашим Ісусом Христом тебе покликано до високого і відповідального апостольського служіння.
    
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України ВОЛОДИМИР. Різдвяне послання
Свято втілення Бога Слова дає кожній людині все необхідне для створення Царства Божого у своїй душі. Кожен християнин — це живий свідок Христовий. Його обов’язок — бути достойним свого покликання, звершуючи справу свого спасіння. Лише в такому разі ми зможемо належним чином прославити Христа Спасителя, Який народився заради нас і нашого спасіння.
    
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України ВОЛОДИМИР. Слово до православних жінок
Жінку Господь наділив справжнім універсалізмом. Жінка - це і мати, і дружина, і сестра. Вона скрізь встигає - і вдома, і на роботі, і в Церкві, і помолитися за померлих та живих.
    
Митрополит Київський і всієї України ВОЛОДИМИР. “ Душі їх во благіх водворяться”
14 лютого в Батьківську поминальну суботу Українська Православна Церква поминає жертв голодоморів XX-го століття. В рамках заходів відбудеться презинтація книги "Піст від диявола", присвячену подіям голодомору 1932-33 років в Україні.
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України відправить Божественну літургію у храмі Всіх преподобних Києво-Печерських на Ближніх Печерах Лаври. Початок Богослуження о 9.00.
Заупокійна панихида по закінченні літургії - о 10.45.
Представлення книги "Піст від диявола" - об 11.15 в Актовому залі Київської духовної академії (корпус 45).
    

1

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine