Проповідь Предстоятеля
Предстоятель УПЦ 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 Бiографiя
 Пастирське слово
 Проповіді
 Питання-Вiдповiдь
 Інтерв'ю

Церква 
 Новини
 Історія
 Священний Синод
 Єпископат
 Єпархії
 Монастирі
 Навчальні заклади
 Офіційні видання

Київська єпархія 
 Храми Києва

Наші святині 
 Ікони
 Святі

Фотогалерея 
 Предстоятель
 Події


Проповідь Предстоятеля

Проповідь Предстоятеля

Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Вознесіння Господнє
Після Воскресіння Господь наш Ісус Христос сорок днів залишався на землі. Він мав зійти на небеса відразу, але Він залишився на землі, щоб переконати всіх в істинності Свого Воскресіння.
Святим апостолам Він «…являв Себе живим з багатьма вірними доказами, протягом сорока днів являючись їм і говорячи про Царство Боже» (Діян. 1, 3).
Христос возноситься на небо з гори Єлеонської, де так часто проводив ночі в молитві, де зрадив Його Іуда, звідки починався Його голгофський шлях.
Христос возноситься на небо, де належить Йому бути і де Він повинен приготувати місце для нас: «…Я йду приготувати місце вам» (Ін. 14, 2).
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Зустріч з Богом
Праведному Симеону було обіцяно, що він не помре, доки не побачить Христа Спасителя. На сороковий день після Різдва Христового Матір Божа Пречиста Діва Марія, за старозавітним звичаєм, принесла Своє Божественне Дитя до храму. На цей час у храмі перебував старець Симеон. Він упізнав Христа Спасителя, взяв Його на свої руки і промовив чудову молитву, яку ми й донині повторюємо: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико… з миром».
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Проповідь у Неділю Всіх святих
У першу неділю після П’ятдесятниці — дня народження Церкви Христової, ми молитовно вшановуємо усіх святих від віку угодивших Богові. Ми, члени Церкви земної віддаємо свою шану та засвідчуємо молитовне єднання з членами Церкви небесної.
    
Молитва cвятого Єфрема Сиріна
Під час великопісних богослужінь ми часто повторюємо молитву святого Єфрема Сиріна: «Господи і Владико життя мого, дух неробства, відчаю, любоначалія і марнослів’я не дай мені».
Цю молитву ми супроводжуємо земними поклонами, преклоняючи також і коліна свого серця. Кожному з нас ця молитва знайома і близька. Вона народилася в серці преподобного сирійського подвижника. Нею Церква наставляє віруючих у дні Великого посту. Ця молитва, нагадуючи про наші гріхи, навертає нас до Бога — Джерела прощення і святості.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Наша відповідь на милість Божу
Поздоровляю вас, брати й сестри, зі святим Великим постом!
Великий піст — нова у цьому році милість Божа для нас і доброта. Чим ми, грішні, можемо відповісти Богові на цю милість? Як закликає Церква, ми повинні відповісти утриманням, молитвою і говінням.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Прощена неділя
Великий піст, в період якого ми вступаємо, є час покаяння і наближення до нашої земної і небесної Пасхи — нашого позбавлення, до Царства Небесного. Час Великого посту — це час покаяння і очищення. Без покаяння немає очищення, а без очищення немає спасіння. Покаянням, виправдався митар, пробачено грішницю, покаяння відкрило розсудливому розбійнику райські двері, покаянням апостола Петра, що відрікся, було пробачено і відновлено в апостольській гідності. Істинному покаянню передує, по вченню Церкви, одна необхідна умова — прощення образ і примирення. Всі ми живемо в суспільстві, разом трудимося і разом звершуємо наш життєвий шлях…
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Бесіда на Cпомин Адамового вигнання
Створення людини стало вершиною творчого процесу Бога. Людина, яка має тіло і душу, яка створена за образом і подобою Божою, явилася вінцем творіння, посередником між видимим і невидимим світами. Створивши людину, Бог вводить її в рай, - сад, „насаджений в Едемі, на сході”. Рай був відданий у володіння людині, яка жила в повній гармонії з природою: вона розуміла мову звірів, і вони слухалися її. Людина мала настільки проникливий розум, що осягала суть речей, даючи при цьому їм назви і імена. Адам мав на обличчі, за висловом святих отців, „сіяння слави”, він був другом Божим, перебував у чистоті, володарював над своїми помислами і блаженствував, він мав у собі Духа Божого, який наставляв його і навчав…
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про Страшний суд
На основі божественного Одкровення Свята Церква вірить в кончину цього світу і вчить про неї. Про можливість зміни нашої планети говорять і вчені нашого часу.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Притча про блудного сина
На прикладі притчі про блудного сина, Господь розкрив нам таємницю безкінечної любові Бога до свого творіння, всепрощаючої любові батьків до дітей, любові кожного з нас до свого ближнього. Як же нам полюбити свого ближнього? Як виконати другу, після любові до Бога, заповідь Христову? Перш за все, нам необхідно постаратись розглянути за зовнішнім виглядом людини, людину внутрішню, її глибинну і частіше за все до пори до часу скриту, потаємну суть. Нам потрібно заглянути туди, де в кожній людині криється образ Божий і наше людське, загальне Богу Отцю синівство. Часто ми бачимо лише людину зовнішню, поругану гріхом, яка потопає в страстях, і не помічаємо того образу Божого, який криється під зовнішніми нашаруваннями. А саме його ми повинні побачити в людині і йому вклонитися в кожному з наших ближніх.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
Заздрість супроводжує людину від самої зорі його історії і до сьогодення. Вона звела з неба Денницю, вивела з раю перших людей, заздрість оточувала Христа, вона слідувала за ним скрізь і завжди протягом усього часу Його перебування на землі.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Про заздрість
Заздрість в певній мірі явилася рушійною силою історичного процесу. Адже уже на зорі історії людства, вона стала основною причиною гріхопадіння Адама і Єви, оскільки саме із-за заздрості до людини, як до вінця Божого творіння, диявол спокусив перших людей на гріх.
    
Блаженніший Митрополит ВОЛОДИМИР. Священномученик Володимир (Богоявленський)
Християни усіх часів із особливим благоговінням вшановували пам’ять святих мучеників які своєю кров’ю засвідчили вірність Богу і Його святій Церкві. Це відбувалося в епохи, коли ненависть до послідовників Христа Спасителя, про яку Він і Сам попереджав своїх учнів, доходила до відкритих гонінь. „А за Ім’я Моє, - говорив Господь, - будуть усі вас ненавидіти” (Мф. 10,22).
    

1 2 3 4 5 6

 
Киевская Русь
© Українська Православна Церква
Технічна підтримка Global Ukraine
Регионконсалт Олег Белай Тринфико коллекторского агенства партнера.